fbpx

Що роблять рівненські дачники в липні

Діліться інформацією з друзями:

Літо – у розпалі. Однак дачникам завжди знайдеться робота. У липні садівники отримують результати своєї праці за минулу весну і перший місяць літа.

Врожай важливо вчасно зібрати, багаторічні культури – підгодувати, однорічні – прополоти. У період посухи рослини в саду й на городі потребують води. Не можна забувати і про захист насаджень та врожаю. Отож нагадаємо, що варто зробити на городі в липні.

Щоб отримати гарні врожаї, кожній культурі необхідно приділити увагу.

Цибуля. У липні посадки захищають від нападу цибулевої мухи. Регулярно розрихлюють ґрунт, прополюють грядки, поливають. Зрошення цибулі припиняють за 2-3 тижні до планованого збору врожаю.

Томати. Здійснюють регулярне пасинкування, необхідне для перерозподілу поживних речовин у плоди. Рослини захищають від фітофтори, використовуючи біопрепарати («Фітоспорин», «Триходермін», «Фітодоктор ЛИСТ») за 2-3 дні до збору плодів.

Картопля. У липні приступають до захисту картоплі від фітофтори. Використовують препарати «Квадріс», «Ридоміл Голд», «Джип», «Кольт», «Ремонталь» та інші. При тривалому бездощів’ї картоплю поливають, внаслідок чого збільшується урожайність культури.

Огірки. Не можна забувати про регулярність поливу культури й про підгодівлі. Урожай важливо збирати своєчасно, щоб не допустити переростання зеленців. Збір плодів стимулює зростання нових зав’язей.

Часник. Озиму культуру в липні вже можна прибирати. Для цього рослини викопують, зв’язують у пучки й залишають досихати в підвішеному стані у вентильованому приміщенні.

Капуста. Ранні сорти вже можна прибирати, адже перетримані качани схильні до розтріскування. Середні та пізні сорти продовжують зростання. Їх регулярно поливають, захищають від шкідників і підгодовують органічними сполуками. Суцвіття цвітної капусти прикривають зрізаними листами або картоном, щоб уберегти від прямого сонячного проміння.

Морква. Проводять остаточне проріджування рослин, залишаючи найсильніші з них. Відстань між ними має бути не менше як 4 см. Бажано підгодувати посадки калійними добривами.

Буряк. Культура активно зростає, тому її також проріджують так, щоб відстань між рослинами була не меншою за 10-13 см.

Крім того, в липні приступають до посіву таких культур, як кріп, редис, ріпа, салат, редька, коріандр, шпинат та ін.

Завдяки короткому вегетаційного періоду ці рослини встигнуть дати хороші врожаї.

У середині липня розпочинають збір часнику, посадженого навесні. На його місці сіють редьку сорту Дайкон. Вона достигає до кінця серпня і добре зберігає свої поживні властивості за належної температури зберігання практично всю зиму.