Зміна сезонів часто пов’язана з генеральним прибиранням в оселі. Навесні ця тема особливо актуальна. Рівненські експерти стверджують: такий клінінг не терпить поспіху та потребує зваженого підходу.
Перш за все треба скласти план прибирання. Головне правило: коректний «маршрут» у приміщенні, щоб не повертатися з віниками та ганчірками на вже прибрані ділянки. Найліпше очищати «згори до низу»: пил все одно осяде з шафи на стіл, зі столу на підлогу, тож не варто починати з миття підлоги.
Фахівці клінінгових компаній рекомендують прибирати приміщення в помешканні в такій послідовності:
- кухня;
спальня;
вітальня;
туалет і ванна кімната;
передпокій.
Перш ніж почати, завантажте в пральну машину великі домашні речі: штори, покривала, скатертини тощо.
Для економії часу можна поєднати такі процеси, як дезінфекція ванної кімнати хімічними засобами та прибирання пилу в кімнаті, або ж поки анти-жир «воює» із забрудненнями на плиті в кухні, прибреріть в іншій кімнаті.
Почніть генеральне прибирання з миття вікон.
Це затратний за часом процес. Зніміть москітні сітки, закиньте у прання фіранки та очистіть внутрішню раму. Не можна мити вікна у сонячну погоду. Миючий засіб, яким оброблена поверхня скла, під прямими сонячними променями засихає і утворює плями, які дуже важко відмити.
Запам’ятайте: швидко і якісно прибрати нереально.
Якщо робите це самотужки, краще розділити квартиру на зони і по черзі їх опрацьовувати. Необов’язково і навіть небажано робити генеральне прибирання за один день. Розбийте роботу на етапи, намагаючись укластися в кілька днів, і чергуйте складні та трудомісткі процедури з простими. Наприклад, вимивши холодильник або вікна, розберіть аптечку або розсортуйте документи.
Кухня
Перш ніж починати прибирання кухні, займіться посудом. Наліт із каструль, сковорідок та інших великих предметів видаляйте за допомогою спеціальних засобів. Кришталь і тонке скло протріть сухими бавовняними ганчірочками. Столове срібло і мельхіор прекрасно очищається зубним порошком. Поставте холодильник на розморожування. Зметіть пил і павутину зі стін і стелі. Вийміть усі баночки і коробочки з шафок, протріть їх дезінфектором. Не забудьте про дверцята і зовнішні поверхні. Перевірте всі банки з сипучими: чи не завелася в них продуктова міль. Наступний пункт – світильники. Далі – плита, духовка та мікрохвильова піч. Не забудьте очистити стіни навколо плити і стінки самої плити. Застосовуйте при цьому засоби для розщеплення та видалення жиру: залиште їх на кілька хвилин, потім ретельно змийте. Обробіть бактерицидним засобом відро для сміття і простір біля нього. Почистіть мийку, не забувши про стік. Очистіть підвіконня і батареї, вимийте холодильник. Далі протріть плінтуси, помийте підлогу.
Спальня
Насамперед перевірте чистоту стін і стелі, якщо потрібно – почистіть їх. Далі скористайтеся пилосмоком або вибийте матрац і подушки. У них (а також в килимах і важких гардинах) накопичується найбільше пилу. Варто час від часу проводити професійну чистку цих речей. Не обов’язково везти їх до хімчистки. Чимало клінінгових компаній пропонують ретельне професійне чищення меблів, килимів і предметів інтер’єру у вас вдома.
Далі займіться шафами: зніміть і вийміть вміст, протріть всі полиці і ящики. Покладіть у найближчі до вас відділення речі, необхідні саме в цю пору року. Протріть підвіконня і батареї, освітлювальні прилади і меблі. Не забудьте про рамки картин і фотографій. Дрібні предмети можна обробляти по одному або ж скласти їх у великий таз і помістити під струмінь води у ванній. Насамкінець помийте плінтуси і підлогу. Кілька разів на рік цю процедуру бажано проводити з дезінфікуючими засобами.
Вітальня
Очистіть пилосмоком м’які меблі, виперіть пледи та покривала. Займіться килимами. Їх потрібно обробити з обох боків або як слід вибити на свіжому повітрі. Синтетичні екземпляри можна чистити за допомогою мийного пилососа. Час від часу варто скористатися послугами хімчистки.
Потім протріть пил з усіх поверхонь. Кілька разів на рік повністю розвантажте книжкові шафи і полиці, і не тільки щоб очистити їх, а й для провітрювання книг. Відполіруйте дерев’яні частини меблів. Подбайте про чистоту кімнатних рослин: ретельно протріть від пилу великолисті, а квіти з дрібними листочками відправте під душ. Фінальна частина – миття підлоги. Якщо у вас паркет, використовуйте ледь вологу ганчірку. Коли підлога висохне, натріть її спецзасобом.
Ванна і туалет
Зніміть із полиць всі баночки, тюбики й флакончики, складіть їх у велику ємність, помийте і винесіть. Вимийте стіни: застарілі плями на кахлі допоможе видалити засіб для миття скла. Якщо речовина, якою оброблені шви між плитками потемніла, спробуйте використати засіб для чищення ванни або рідину від накипу. Обприскавши забруднені шви, залиште їх на певний час і займіться чим-небудь іншим, щоб не вдихати випари хімічних засобів. Обробку швів можна поєднати з аналогічним чищенням сантехнічних девайсів. Змивайте побутову хімію великою кількістю води. перш ніж продовжувати прибирання, добре провітріть приміщення.
Далі протріть шафки, полички і дзеркало. Розставте назад на полиці всі ваші косметичні засоби.
У туалеті також починайте зі стін, потім, використовуючи дезінфікувальні засоби, переходьте до чищення унітазу і аксесуарів. Як завжди завершальний крок – миття підлоги.
Передпокій
Змахніть пил з усіх поверхонь. зокрема, зі стін і стелі. Розберіть і почистіть взуття і верхній одяг: непотрібне приберіть на зберігання. Вологою ганчіркою протріть взуттєві полиці. Почистіть, а ще краще виперіть килимки. Попилососьте і ретельно помийте підлогу.
Сезонні зміни
Мінімум двічі на рік доведеться потурбуватися про інші місця для сезонних речей: непотрібні ховайте на антресолі або верхні полиці шаф.
Розберіть речі за типами і складайте, виправши і почистивши їх. Щоб швидко знайти потрібну річ, наклейте на пакети стікери з підписами.
Вовняний одяг краще зберігати окремо, заклавши в пакети з ним засоби від молі або саше з лавандою.
Перш ніж складати на зберігання взуття, ретельно просушіть і провітріть його, а потім почистіть і натріть, не пошкодувавши крему. У кожну коробку взуття із хутром обов’язково покладіть засіб від молі.
Марія МАТВІЙЧУК
Найбільш поширені помилки під час прибирання:
- Серветки з мікрофібри при митті різних поверхонь дуже часто збирають в кулак і в такий спосіб намагаються позбутися бруду. Якість прибирання у цьому випадку низька, бо мікрофібра не виконує своєї функції. Для якісного прибирання необхідно серветку скласти вдвічі або вчетверо (залежно від розміру) і рівною робочою поверхнею видаляти забруднення. Мікрофібра – це волокно з множинними дрібними мікрокапілярами, якi, створюючи силу поверхневого натягу, вичищають рівну поверхню від пилу, жиру і бруду, не залишаючи розводiв.
- Вироби з натурального каменю не можна мити кислотними розчинами. Кислота роз’їдає поверхню з натурального каменю, вона стає жорсткою і бруд, що потрапляє на цю поверхню, проникає глибоко в пори. Якщо кислота потрапила на камінь, необхідно відразу промити водою і протерти сухою серветкою. Пошкоджена поверхня відновлюється тільки шляхом шліфування і подальшої професійної обробки натурального каменю.
- Якщо рідина пролилась на килим, не можна розтирати пляму в різні боки. В такому випадку необхідно серветкою збирати рідину від країв плями по спіралі до центру. Складні плями краще довірити професіоналам. Сучасні хімчистки пропонують якісне та швидке очищення ваших килимів та м’яких меблів від плям, бруду а головне – пилу,
- Господині часто прибирають без рукавичок. Хімія, проникаючи в пори шкіри, накопичується в організмі та може викликати алергію. Необхідно прибирати в рукавичках, а потім чисту поверхню перевірити руками.