Допомагати людям полюбити себе та отримати задоволення від життя намагається рівненський дієтолог Алла Багінська. Про свою роботу і правила життя вона готова ділитися з усіма охочими.
Наводимо скорочену версію її розповіді.
Маючи економічну освіту і досвід кондитера стала дієтологом. Чому?
Адже з віком ми стаємо розумнішими, то до мене прийшла думка, що робота має бути в задоволення. Пройшовши багато курсів по саморозвитку, я замислилась про своє подальше життя та кар’єру. Спитала себе – яку справу ти будеш робити завжди і навіть безкоштовно. І зрозуміла, що я завжди буду допомагати людям. Адже якщо змогла це зробити для себе, то і для інших зможу. Три роки назад вирішила схуднути із-за стану свого здоров’я. Потрапила в лікарню із передінсультним станом на медикаментозне лікування. Там прийшло розуміння, що треба щось робити із своїм здоров’ям. Можна сказати, що ці проблеми стали початком моєї кар’єри дієтолога.
Після отримання першого позитивного результату у схуднені мої знайомі стали просити порад, і так я почала проводити марафони здорового харчування. Часу виділялось не багато, на відміну від тих марафонів які я проводяться зараз. Тепер на спілкування з учасниками витрачається від 6 до 8 годин на день. Створюється зручний графік, це не обтяжує повсякденне життя, а приносить задоволення від роботи, спілкування і того, що ти можеш допомогти людям.
Марафон – це як дієта? Після його закінчення можна харчуватися будь-як, чи потрібно дотримуватися певних правил, щоб зберегти результат?
Майже всі учасники проходять марафон не один раз. Але не через те, що вони набирають вагу. Марафон триває місяць і цього часу дуже мало, щоб повністю змінити своє звичне харчування і спосіб життя. Також учасники отримують від мене великий об’єм інформації. Не кожен може осягнути її за час марафону. Адже мені потрібно було декілька років щоб накопичити багаж різноманітних знань, якими я хочу ділитися з іншими. Важливо тримати психологічний зв’язок. Я відверто розповідаю про своє життя і ділюся отриманими знаннями і досвідом.
Після закінчення марафону здорового харчування достатньо вірно поєднувати продукти і велике значення приділяти перекусам. З приходом літа потрібно їсти як можна більше свіжих ягід, але не більш 250 грам за один раз. Це дуже важливо.
Як чоловіки ставляться до марафонів і чи приймають в них участь?
З чоловіками набагато легше працювати. Вони дуже дисципліновані і виконують всі завдання чітко. Для них немає проблеми скинути 10 кг за місяць при вірному харчуванні. Адже вони їдять немалі порції ( біля 500 грамм) і не відчувають голоду.
Чи відрізняється харчування у 18 років і у 50?
Залежить від метаболізму людини. Немає одного рецепта для всіх. Для початку потрібно розрахувати КБЖУ – кількість білків, жирів та вуглеводів – індивідуально. Тобто скільки і чого потрібно їсти людині. Декого треба заставляти їсти більше, ніж вони звикли. Адже раніше в них була невеличка порція калорійної їжі, а тепер потрібно їсти немаленькі порції корисних продуктів. Це допомагає розганяти метаболізм.
З чого почати, щоб привести своє тіло в порядок?
Для початку пити воду. Поступово привчити організм до потрібної добової норми. Другим кроком, або одночасно з першим – це рух. Ходити пішки до 10 000 кроків на день. І наладити своє харчування, бажано разом із спеціалістом, а не самостійно.
Головне – не чекати коли стане зовсім зле. При першому дискомфорті прислухайтесь до організму. Ніколи не треба нічого боятися, треба ставати і робити. Не треба боятися змін.
Спілкувалася Наталія Ягущина
Повне інтерв’ю надруковано в газеті “7 ДНІВ”. Відео-версія на ю-туб каналі 7 Днів
.