fbpx

Рівненським баскетболісткам забракло шостого гравця

Діліться інформацією з друзями:

 Для жіночої команди баскетбольного клубу «Рівне» нинішній сезон уже закінчився.

Рівнянки не змогли пробитися до півфіналу чемпіонату Суперліги, поступившись у першому раунді плей-офф столичному «Динамо» – 1:2. Проте команда у повному складі продовжує готуватися до наступних поєдинків.

Ми зустрілися з головним тренером БК «Рівне-ОШВСМ» Валерієм Жартуном після одного з тренувань і поговорили про сезон минулий і плани на майбутнє.

Розпочали, як і годиться, з підбиття підсумків сезону. Регулярний чемпіонат БК «Рівне-ОШВСМ» закінчив на п’ятому місці, а в загальній класифікації рівнянки опустилися на сходинку вниз. «Допоміг» БК «Франківськ», який пройшов у другий раунд змагань і тим самим перемістив наших баскетболісток на шосту позицію.

– Все сталося закономірно, – каже Валерій Жартун. – Перед сезоном ми втратили трьох гравців з основної вісімки, яка дала хороший результат в минулому році. Знали, що буде складно, тому вирішили змінити систему захисту, перелаштувати командні дії. І реально втратили три-чотири місяці на те, щоб баскетболістки хоча б частково змогли перебудувати свою гру, розуміли вимоги тренерів і загалом філософію гри.

– Нинішнього сезону суперліга розширилася до восьми команд. Як це позначилося на чемпіонаті?

– Однозначно позитивно. Особисто я дуже радий, що з’явилася така команда як «Прометей». Це великий плюс для всіх. Клуб з великими амбіціями та можливостями, грає у двох престижних міжнародних турнірах. Він повертає в Україну наших досвідчених баскетболісток, запросив дуже сильних легіонерок. Це вагомий крок до розвитку всього українського баскетболу. До того, щоб молоді гравці бачили таку команду, прагнули до неї потрапити і працювали ще краще.

– Що в сезоні розчарувало, а що принесло задоволення?

– Без розчарувань не буває. Така наша робота. Намагаєшся виграти кожну гру. Отож будь-який програш – і ти розчарований, а коли виграв – щасливий. Все зробили правильно, нема різниці – два чи двадцять очок переваги. Головне, що ми виграли, все супер… А коли програли, тоді байдуже, з якою різницею очок. Починаєш думати, аналізувати, мучитися через те, що не так щось зробив. Намагаєшся збагнути, чому програли…

– Сезон, на моє переконання, видався складним ще й тому, що чемпіонат проходив без глядачів…

– БК «Рівне», здається, показово домашня команда. І заповнюваність рівненського залу – найбільша в нашому жіночому баскетболі. Думаю, навіть у чоловічому баскетболі є команди, які б позаздрили такій підтримці, яка є у нас. Дуже шкода, що в нинішньому сезоні матчі проходили без глядачів. Ці два поєдинки (з бердянською «Чайкою», – прим. авт.), які були з глядачами, показали, що таке підтримка уболівальників. Це ніби шостий гравець у команді. То друга гра з «Чайкою» це яскраво засвідчила. Хоча зал був заповнений менш як наполовину, та саме підтримка глядачів дозволила нам «встати з колін» і переломити хід гри. Упевнений: не було б глядачів, – не було б того овертайму і перемоги в підсумку. Адже для наших основних баскетболісток це була вже четверта гра за п’ять днів. У дівчат не залишалося сил, мало що не опускалися руки і підкошувалися ноги. Та підтримка уболівальників не залишила їм шансу навіть подумати про те, що вони втомилися і можуть програти. Тому хочу подякувати нашим уболівальникам за підтримку. Прикро, що зараз немає такої фантастичної атмосфери, яка вирувала в залі під час минулорічного фіналу Кубка України.

– Ви зараз тренуєтеся, тому що…

– Наша команда зараз готується до фіналу Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги 2005 року народження, який відбудеться у Рівному наступного тижня. Адже у дорослій команді шестеро юнок саме цього віку і навіть молодші. Попереду ще серія плей-офф у жіночій вищій лізі, де також грають баскетболістки головної команди клубу. Тож цей місяць ми працюємо повноцінно, хіба що в такому собі «лайт»-режимі – замість звичних 11 тренувань на тиждень проводимо вісім… У травні перейдемо до більш індивідуальних занять. Надолужуватимемо те, над чим складно працювати протягом сезону, коли більше уваги приділяємо командним діям. Будемо робити акцент, наприклад, на техніці гравчинь. По суті розпочнеться підготовка до наступного сезону.

– Минулого року, як відомо, не було чемпіонатів Європи. Що ви, як головний тренер молодіжної збірної, можете сказати про нинішнє європейське «літо». Будуть чемпіонати?

– Зараз дуже важко щось спрогнозувати щодо цих змагань. Усе буде вирішено, думаю, 28 квітня на засіданні ФІБА-Європи у Берліні. Нинішня ситуація не дозволяє щось конкретно говорити, хоча попередньо відомі і дати турнірів, і країни-господарі. Але наголошую – попередньо. На жаль, цілком реально можуть відмінити чемпіонати Європи для 16- і 18-річних баскетболістів. Адже (згідно з ковід-протоколом у випадку позитивного результату тестування у неповнолітніх спортсменів) вони повинні пройти двотижневу ізоляцію в готелі – обов’язково з дорослими, кимось із батьків чи офіційних осіб. А це дуже складно організувати. Тому залишиться лише молодіжний чемпіонат і троє наших баскетболісток – Ярослава Іванюк, Владислава Кіба та Анастасія Кучерьонок – потраплять до складу збірної. До слова, допомагатиме мені в підготовці команди Денис Спиридонов, тренер БК «Франківськ». Однак, повторюся, поки ситуація не проясниться, нічого не можна гарантувати. Все може змінитися за один день. Тому ще зарано складати якісь конкретні плани на підготовку.

– Уявімо, що не буде молодіжного Євро. Чим займатиметься Валерій Жартун влітку, де відпочиватиме?

– Як тільки ситуація проясниться, – будемо планувати. Ви ж знаєте: для мене і сім’ї не потрібно багато часу щось спланувати. Головне, щоб той час був. А попереду в мене півліта відведено на підготовку збірної та європейську першість.

Спілкувався Микола ПІКУЛА