fbpx

Рік роботи голови ОДА Віталія Коваля: протидія пандемії світового масштабу, Рівненщина з грошима та новими школами

Діліться інформацією з друзями:

У вівторок, 9 вересня, виповнився рік перебування Віталія Коваля на посаді голови Рівненської облдержадміністрації. За цей час перед керівником області постали досі незнані нікому виклики. Рівненщина, як і весь світ, розпочала боротьбу з пандемією світового масштабу – COVID-19.

Ситуація змінювалася щодня. На сьогодні панацею від коронавірусу не знайшли, втім втримати контроль над епідемією вдалося. Діяти довелося оперативно, адже йшлося про найдорожче – людське життя. Разом з тим, незважаючи на складні часи, економіка краю не зупинилася, бюджети щомісяця зростають. Також розпочали і успішно провели «Велике будівництво» у Рівненській області.

Ситуація змінюється щодня, але зараз вона контрольована

«Зараз для кожного з нас COVID-19 – це вже не нова реальність. Це невід’ємна частина нашого життя. Проте у березні ми не знали, як боротися з пандемією. У нас було небагато часу, щоб акумулювати усі можливості і максимально мінімізувати небезпеки, що пов’язані із захворюванням. Головне було – зберегти життя наших співгромадян», – зазначив голова ОДА Віталій Коваль.

Важливим завдання влади стала допомога громадянам адаптуватися до нових умов та максимально підготуватися до всіх варіантів розвитку подій у зв’язку з епідемією COVID-19.

За словами керівника області, на сьогодні сім закладів охорони здоров’я готові приймати хворих на  COVID-19. Зараз вони заповнені лише наполовину. У резерві – ще 10 лікарень.

На обласну Програму щодо боротьби із COVІD-19 виділено 25 млн грн. Гроші спрямували на підсилення лікарень та захист наших лікарів, які щодня працюють з небезпекою «на передовій».

«Після першої хвилі захворюваності ми зрозуміли, що легше боротися з недугою, коли своєчасно виявити її у хворого. Тому взяли курс на максимальне тестування потенційних пацієнтів. Особливу увагу приділяли медикам, які протидіють COVID-19. Таким чином Рівненщина увійшла в п’ятірку лідерів за обсягами ПЛР-досліджень», – відзначає Віталій Коваль.

Загалом з початку пандемії в області вірусом COVID-19 заразилося майже 10 тисяч осіб. З них 70% подолали хворобу. Вдалося чи не вдвічі знизити й захворюваність серед медпрацівників.

«Стратегічно важливою вважаю нашу співпрацю із соціально-відповідальним бізнесом, який на початку пандемії надав благодійної допомоги на понад 80 млн грн. Нині область має достатню кількість обладнання в лікарнях», – підкреслив Віталій Коваль.

Економіка Рівненщини у складні часи не зупинилася

Разом з тим, незважаючи на пандемію, підприємства області не зупинилися, а економіка продовжила розвиватися. Рівненщина – в числі небагатьох регіонів, які стабільно наповнюють бюджети. Зокрема, порівняно з минулим роком, до скарбниці надійшло 107,9% доходів або на 41,4 млн грн більше. До державного бюджету зібрали податків понад план 115,4 млн грн.

Таких показників вдалося досягти й за рахунок легалізації бізнесу, який тривалий час був у «тіні». Це одне з головних завдань, яке поставив Віталію Ковалю Президент України Володимир Зеленський.

Припинили роботу або легалізувалися 154 незаконних АЗС. Півсотні нелегальних заправок демонтовані, штрафів накладено на 5 млн грн. Реалізація дизельного пального на офіційних заправках зросла на 14,4%, надходження від акцизу склали 138,4 млн грн. Це 40,9 млн грн або на 42% більше, ніж у січні-серпні 2019 року. Надходження акцизного податку з пального перевиконано на 23%. З незаконного обігу вилучено алкоголю на загальну суму 29,1 млн грн.

 «Велике будівництво» Рівненщини

Надходження додаткових коштів дозволило розпочати в області амбітний проєкт Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». В його рамках передбачено спорудження 5 шкіл, 5 дитсадків, 5 спортивних споруд, 73 км місцевих доріг та 7 приймальних відділень у лікарнях.

«До 1 вересня закінчили будівництво 4-х шкіл. Це заклади у Дубровиці, селах Корнин Рівненського району, Озерці на Володимиреччині, Малеве на Демидівщині. Такої кількості загальноосвітніх навчальних закладів за останні роки в області не відкривали. Це вдвічі більше, ніж у 2018 році, а торік не було введено в експлуатацію жодної школи. Невдовзі  плануємо завершити будівництво ще однієї школи», – розповів Віталій Коваль.

За словами голови ОДА, заклади у прекрасному стані, тож учні здобуватимуть повноцінні знання у нових школах.

На завершальному етапі будівництво та реконструкція інших об’єктів.

Наймасштабнішим дорожнім проєктом, над яким працюють в області, є будівництво Північної об’їзної міста Рівне.

«Завершення об’єкта дозволить звільнити Рівне від транзитних автомобілів, що прямують міжнародною трасою з Житомира та Києва у напрямку Луцька, а також національною дорогою до прикордонного міста Устилуг, що межує з Польщею. Виведення значного потоку транспорту за межі міста за рахунок об’їзної дороги дасть змогу розвантажити міські вулиці, зберегти від руйнування автошляхи, а також сприятиме підвищенню безпеки руху і кращій екології», – наголосив Віталій Коваль. 

Загалом у рамках програми «Велике будівництво» вдалося залучити на Рівненщину близько 1 млрд грн бюджетних коштів.

«Це гроші не лише на об’єкти, що будуються. Завдяки програмі створюються нові робочі місця в суміжних галузях – добувній, виробництві будматеріалів, логістиці тощо. Тому «Велике будівництво» – це і вкладення в інфраструктуру, і розігрів економіки. Адже у результаті створюються додаткові робочі місця, сплачуються податки», – зазначив Віталій Коваль.

Рівненщина – у смартфоні

«З першого дня мого призначення на посаду область взяла курс на діджиталізацію. Завдяки сучасним сервісам ми поступово спрощуємо доступ користувачів до відомостей про Рівненщину. Переконаний, що нові технології дозволять нашому регіону стати більш конкурентним», – підкреслює Віталій Коваль.

До прикладу, запрацював Геопортал відкритих даних.  Це вебсайт, на якому розміщена інформація  про об’єкти, земельні ділянки та різні дані про них – статистичні, списки, таблиці, економічні показники. Причому усе це – в оцифрованому вигляді. Зазвичай такими відомостями володіють різні структури у вигляді аналогових необроблених документів. Тож відтепер завдяки геоінформаційній системі впорядковану інформацію можна буде знайти на порталі.

Ще один новий в області ІТ-продукт – це інвестиційний паспорт регіону. Це справжній гід для інвесторів, які планують розпочати бізнес у нашому регіоні. Інвестиційний паспорт розрахований не лише на внутрішній бізнес, а й на закордонні компанії. Тут вони знайдуть оновлену інформацію про потенціал нашої області, привабливі можливості та пропозиції для ведення бізнесу.

Також презентували новий туристичний сайт «RIVNE.TRAVEL». Його розробили в рамках оновленої концепції «Рівненщина туристична». Онлайн платформа має на меті покращити взаємодію між туроператорами, музеями, заповідниками, туристично-інформаційними центрами, гідами та туристами.

«Це лише окремі результати роботи на посаді. Незважаючи на непрості часи, ми впевнено рухаємося вперед і готові до нових викликів. Саме – «ми». Бо такого результату неможливо досягти без ефективної взаємодії між усіма нами – владою, контролюючими органами, бізнесменами, а головне – без наших свідомих громадян. Завдяки свідомій позиції та спільним діям ми крок за кроком долаємо небезпечну пандемію, перетворюємо Рівненщину на територію рівних можливостей. Тому хочу кожному з вас висловити слова вдячності за те, що робимо наш край успішним!», – зазначив Віталій Коваль.

Олександр ПЕТРІВ

Постійно бути в курсі новин вам допоможе наш Telegram