Російські окупанти знищили Каховське водосховище, а через війну на півдні України практично не залишилося лісосмуг, які захищали нас від пилових бур. Ці небезпечні явища знову почнуть утворюватися в нашій країні.
Україні загрожують пилові бурі не тільки з Сахари та Каспію, але найбільше занепокоєння викликає ймовірність утворення таких небезпечних явищ саме в Україні.
Про це в коментарі УНІАН розповіла кандидат географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух.
«Не лише із Сахари до нас може прилітати пил, а й були такі випадки протягом останніх років, коли до нас надходив пил із Каспію, із Прикаспійської низовини. Коли за певних циркуляційних умов, коли антициклон поширюється з Каспію на територію України, і там утворюється потужна пилова буря, і ми бачили її наслідки в Україні», – повідомила експерт.
За її словами, ці явища в Україні можуть повторюватися, особливо зараз, на початку весни.
«Тобто виключати такого не можна. Але це не значить, що вони обов’язково будуть… І те, що з Африки можливо ще, з Сахари до нас може прийти таке повітря спекотне субтропічне, і принести з собою африканський пил – цього теж не можна виключати, – продовжує Віра Балабух. – Мене хвилює те, чи утворяться ці пилові бурі в Україні. Тому що, на жаль, у нас теж велика проблема є. Якраз ці пилові бурі – це одне з тих явищ, яке нам вдалося в Україні побороти свого часу».
За її словами, ще в першій половині XX століття та навіть в середині цього століття пилові бурі були одним із найбільш небезпечних явищ, які спостерігалися у південних областях України – на Херсонщині, Миколаївщині, Дніпропетровщині. Вони дуже потерпали від цього.
Читайте також: На Рівненщині набирає сили жіночий добровольчий пожежний рух