Президент ветував законопроєкт про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Президент Володимир Зеленський 15 червня не схвалив законопроєкт про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Глава держави наклав на нього вето.

Повідомляє Офіс Президента

Верховна Рада 9 червня схвалила законопроєкт № 4651 із суперечливими правками. В Офісі Президента одразу казали, що Зеленський не підписуватиме документ.

Президент України Володимир Зеленський ветував закон, що послаблює відповідальність за недостовірне декларування, – заявили в Офісі Президента.

В повідомленні йдеться про те, що Президент ініціював цей проект закону для відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування.

Проте під час розгляду вказаного документа в сесійній залі Верховної Ради депутати внесли зміни в порядок декларування відомостей щодо рухомого й нерухомого майна, яке перебуває у володінні або користуванні членів сім’ї декларанта. Відповідно до поправок, такі об’єкти зазначаються у декларації, якщо члени сім’ї декларанта подали йому відповідну інформацію.

Таким чином декларанта можна притягнути до кримінальної відповідальності лише за недостовірне декларування об’єктів, про які йому надали відомості члени родини. Це дає законодавчу лазівку недобросовісним декларантам для того, щоб не зазначати у своїх деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм відповідної інформації про це майно.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Враховуючи це, Президент України повернув закон до парламенту.

«Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі», – зазначив Володимир Зеленський.

Запровадження системи електронного декларування було вимогою Європейського Союзу для встановлення безвізового режиму з Україною.

Венеціанська комісія у своєму висновку від 5 травня 2021 року повністю підтримала ініційовані Президентом зміни щодо встановлення покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням, та не висловила жодних зауважень.

Діліться корисною інформацією з друзями: