18 поранених росіян було серед 248 військовополонених під час обміну 3 січня 2024 року. Поранені були передані російській стороні без обміну. Це тяжко поранені військовослужбовці, серед яких один неходячій, вісім людей з ампутаціями ніг, решта з апаратами Ілізарова через тяжкі пошкодження рук.
Влада рф відмовляється забирати своїх поранених. Хоча Україна неодноразово пропонувала повернути їх за процедурою репатріації. Щоразу отримувала відмову.
Про це повідомляє у себе на каналі Володимир Золкін.
Очевидно, що далеко не всі російські військовослужбовці потрапляють у полон цілими та неушкодженими. Деяких із них українським медикам у прямому розумінні доводиться ставити на ноги. Для таких випадків у міжнародному гуманітарному праві передбачено процедуру репатріації – повернення таких полонених на Батьківщину без обміну. Однак РФ ігнорує її, відмовляючись від своїх людей.
Щоб зрушити справу з мертвої точки, Україна публікувала список 59 поранених полонених, яких російська сторона відмовилася забирати, і ініціювала запуск змішаних медичних комісій (СМК), але марно.
РФ погодилася прийняти лише частину своїх людей, які потребують медичної допомоги, і продовжує блокувати запуск СМЯ, необхідний для початку роботи механізму їх репатріації.
А тим часом кількість поранених росіян продовжує зростати. Деякі з них не доживають до повернення додому через тяжкі поранення. Якби Росія одразу забирала тяжко поранених військовополонених і віддавала їх найкращим лікарям, які лікують кремлівську еліту, то вони були б живі.
Володимир Золкін повідомляє про те, що вони публікують імена тих, яких т.зв. “Батьківщина” за два роки не спромоглася забрати час. Незважаючи ні на що, Україна залишається відкритою для гуманітарних ініціатив та обмінних процесів у різних форматах та пропорціях. Не втомимося це повторювати, наголошує Золкін.
Читайте також: В Інклюзивному музеї Острозького замку проводять екскурсії для слабозорих
- Полеглого воїна, Ярослава Гранітного, вшанували у РівномуСьогодні, 22 листопада, на фасаді Рівненського ліцею №8 відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя – Ярослава Гранітного. Ярослав Гранітний народився та виріс у Рівному. Після закінчення місцевого ліцею поступив в Рівненський професійний ліцей №11. З 1999 року служив в…