31 березня — друга річниця звільнення Бучі від окупантів. Два роки тому деокупована Буча стала першим наймасштабнішим свідоцтвом жорстоких звірств рашистів, які сколихнули весь світ.
Поліція ідентифікувала понад тисячу російських загарбників, які в лютому 2022 року тимчасово окупували місто Буча під Києвом. Також упізнано понад 100 військових, які безпосередньо вчиняли воєнні злочини.
Про це повідомили в Національній поліції України.
«Місто було в окупації 28 днів. Викрадення, тортури, зґвалтування, мародерство та вбивства цивільних, зокрема і дітей — не повний перелік того, що за цей час там вчинили російські військові. Українські поліцейські ретельно задокументували ці воєнні злочини для Міжнародного кримінального суду», — йдеться у повідомленні.
Слідчі опитали сотні свідків і потерпілих, провели сотні допитів, експериментів та оглядів місця подій, вивчили терабайти даних із зовнішніх камер спостереження. Це дозволило отримати величезний масив інформації про підрозділи збройних сил росії, які перебували в Бучі: повні анкетні дані, дані про займані посади, розмежування по взводах та відділеннях, інформацію про зброю та техніку, місця проживання, контактні телефони та дані їхніх родичів.
«Поліцейські вже ідентифікували більше тисячі російських військових, що в кінці лютого 2022 року вдерлися у Бучу. Отримана інформація дозволила нам накласти маршрути руху окупантів з конкретним часом та місцем, а це своєю чергою дало можливість ідентифікувати знаходження конкретного підрозділу на місці злочину під час його вчинення. Ми змогли розібрати повну структуру ударних угрупувань окупантів так званих БТГр (батальйонно-тактичних груп), структуру їх керівництва, види та розмежування техніки та озброєння», — зазначив старший слідчий Нацполіції в особливо важливих справах Іван Дулкай.
Тож слідчі вже встановили понад сотню військових російських, які безпосередньо вчиняли воєнні злочини в Бучі, та знають кожного російського командира, який віддавав злочинні накази на знищення Бучі та її жителів.
«Ми докладаємо всіх зусиль для того, аби росіяни відповіли за кожну українську сльозу, а вказаний зв’язок був доведений та оформлений як обвинувачення вищого керівництва збройних сил рф в суді», — наголосив Іван Дулкай.
Після деокупації в Бучі знайшли 422 вбитих мирних жителів, загалом у Бучанському районі виявлено 1190 тіл. Нацполіція продовжує розслідувати воєнні злочини росії.
Кількість убитих і закатованих в Бучі — не остаточна, все ще є зниклі безвісти, їх розшук триває.
Читайте також: У двох районах Рівненщини збили ракети