fbpx

“Погані дороги” отримали нагороду на “Тижні критики” у Венеції

Фільм української режисерки Наталі Ворожбит “Погані дороги” отримав Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю “Тиждень критики”.

Про це повідомляється на сайті програми.

Verona Film Club Award дається “найбільш інновативній стрічці в конкурсі”, у журі входять п’ятеро людей віком до 35 років.

“Погані дороги” – дебютний фільм драматургині Наталі Ворожбит, поставлений за її однойменною п’єсою. П’єсу ставили у Лондоні та Києві. Наразі Наталя працює над наступним фільмом, який також базуватиметься на її драматургічному матеріалі. Прокат “Поганих доріг” заплановано на наступний рік.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Головну нагороду “Тижня критики” у Венеції здобула стрічка “Привиди” режисерки Азри Деніз Окуай, яку створили у турецько-французько-катарській ко-продукції. 

Нна пресконференції в Укрінформі, присвяченій участі фільму в конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю Ворожбит  розповіла, що у 2015 році на замовлення лондонського театру Royal Court вона створила п’єсу “Погані дороги” за матеріалами, які зібрала в зоні АТО під час роботи над сценарієм фільму “Кіборги” і які не увійшли у стрічку. Наприкінці 2017 року відбулася прем’єра вистави за п’єсою в Лондоні, а потім п’єса була поставлена у Києві, в театрі на Лівому березі.

“В тому ж 2017 році Юрій Мінзянов запропонував мені дебютувати з цим сценарієм як режисеру… Ми не пройшли пітчинг у Держкіно, але через кілька років подались на фінансування в Український культурний фонд, і він у нас повірив”, – сказала Ворожбит.

За її словами, у стрічку увійшли не шість новел, як у п’єсі, а п’ять, і це різні історії, “поєднані поганими дорогами в буквальному і переносному сенсі, а саме дорогами війни, привійськових територій, історії стосунків між людьми військовими і цивільними”.

“Мене вразило, як сильно загострюються почуття, як дегуманізується суспільство. З іншого боку, відбуваються героїзація і дуже багато речей, які на перший погляд здаються несумісними — любов і ненависть, і все водночас. Я сподіваюсь, у нас щось вийшло”, – зазначила режисерка.

Своєю чергою Мінзянов додав, що після невдалої спроби пройти пітчинг Держкіно вони продовжували працювати над проєктом і весь цей час тривав кастинг.

“Для нас дуже важливо було точно знайти акторів на ролі, і це була непроста задача, тому що нам хотілося, щоб це були типажні актори, але при цьому ще й талановиті. Тому 1,5 року тривав кастинг”, – зазначив Мінзянов, водночас подякувавши Українськом культурному фонду (УКФ), який підтримав створення картини.

Як зазначалося, фінансова підтримка фільму з боку УКФ становить 11,5 млн грн.

“Ми підтримали у 2018 році виставу “Погані дороги”, а у 2019-му – вже кіно. Це показує сталість підтримки з боку держави. Це ідея, яка на те заслуговує. Держава зацікавлена інвестувати в якісний культурний контент”, – підкреслила виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів.