fbpx
Підрив конструкцій Каховської ГЕС – минув рік

Підрив конструкцій Каховської ГЕС – минув рік

Діліться інформацією з друзями:

На місці Каховської ГЕС — верба. На березі колишнього Каховського водосховища у Дніпропетровській області відбулася цікава трансформація.

Майже о третій годині ночі 6 червня 2023 року, російські військові здійснили підрив конструкцій Каховської ГЕС, що знаходиться у Херсонській області. Влада та волонтери з усієї України почали терміново евакуйовувати людей із територій, що знаходяться поруч.

Каховка та Каховська ГЕС перебували під окупацію російських військових ще з початку повномасштабного вторгнення. Разом зі станцією в заручниках опинилися і всі фахівці, що працювали на об’єкті.  Стація була замінована з квітня 2022 року, повідомляли в ГУР МО України. З таких повідомлень було зрозуміло, що окупанти готують терористичний акт і лише питання часу, коли він мав відбутися.

Вже тоді, українська влада активно фіксувала всі порушення та висвітлювала їх на міжнародному рівні, намагаючись заручитися допомогою світової спільноти, щоб уникнути можливої катастрофи. 

О 2:50 ночі 6 червня на Каховській ГЕС пролунали вибухи. Підрив машинної зали гідроелектростанції був здійснений з середини та призвів до повного руйнування. За інформацією Укргідроенерго стало відомо, що відновлення станції неможливе.

Через руйнування Каховської ГЕС на територіях, що контролюються Україною, загинули 33 громадян, 28 – були поранені, більш ніж 40 людей є зниклими безвісти. Сьогодні не можна точно оцінити наслідки на ТОТ.

Руйнування Каховської ГЕС російською армією завдало Україні збитків, які оцінюються майже в 14 мільярдів доларів США. Ця інформація опублікована на веб-порталі ООН України.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін розповів, що проєктом відновлення зараз займаються науковці.

Коли будуватимуть нову станцію

“За попередніми підрахунками, для побудови нової станції потрібно щонайменше п’ять років та від 1 до 2 млрд євро”, – зазначив Прокудін.

Сьогодні активно обговорюється питання, чи варто відбудовувати Каховську ГЕС. Урбаніст Віталій Селик зазначає, що дискусії про доцільність відновлення мають сенс лише після звільнення лівобережної частини Херсонщини.

На березі колишнього Каховського водосховища у Дніпропетровській області відбулася цікава трансформація: майже через рік мушлі вкрили ґрунт, а біла верба спритно проростає із сухого дна.

Еколог Вадим Манюк поділився з Суспільним, що на території близько 150 тисяч гектарів колишнього водосховища вже сформувався густий ліс.”Я все ж очікував, що буде більше води, десь могли б бути видні плеса озер, якісь рукави. Я не врахував, що верба піднялася дуже високо. Вона приховує, якщо десь лишилися “вікна” з водою. Я думав, все ж будуть якісь відкриті ділянки. Це неймовірно. Можна з впевненістю сказати, що такого явища на планеті більше ніде не існує”, – розповів еколог.

Про це повідомляють журналісти.

  • Субсидія на оренду житла для ВПО запрацює з 29 січня
    З 29 січня внутрішньо переміщені особи зможуть подавати документи на її призначення.  Призначатиметься субсидія за аналогією з житловою субсидією тим сім’ям, які найбільше потребують фінансової допомоги. 

Читайте також: