Із порушених переселенцями під час зустрічі з керівництвом міського Департаменту соціальної політики численних питань, стало зрозуміло, що внутрішньо переміщені особи почувають себе у Рівному далеко не гостями.
Вони знайшли в нашому місті надійний захисток і їх турбують не лише суто власні проблеми, а й розвиток інфраструктури та соціальної сфери.
Під час обговорення, вже не переселенці, а просто нові мешканці Рівного висловили стурбованість тим, що в місті немає будинку для пристарілих, відсутня така послуга, як «няня на годину», і навіть відсутність назв вулиць на будинках.
В цілому організований у Всесвітній день біженців в редакції газети «Сім днів» «круглий стіл», який відбувся в рамках розпочатого проєкту «Об’єднані Рівненщиною», мав характер конструктивного діалогу. Його учасники мали можливість обговорити як питання інтеграції ВПО в міську громаду, так і перспективний розвиток Рівного.
Звісно, що левова частка питань стосувалася адаптації переселенців на новому місті. Тож директор Департаменту соціальної політики РМР Сергій ЧЕРНІЙ розповів присутнім про весь спектр соціальних послуг, які надає очолюване ним відомство внутрішньо переміщеним особам. Його заступниця Олена ПЕТРИК і працівниці відділів Департаменту відповіли на персональні запитання ВПО.
Територіальний центр соціального обслуговування
Заступник директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Рівного Віталій ПЕТРУК поінформував про роботу комунального закладу, який допомагає особам, що опинились у складних життєвих обставинах.
Він розповів, що в Територіальному центрі створено 5 структурних підрозділів:
- 3 відділення соціальної допомоги вдома;
- відділення денного перебування;
- відділення організації надання адресної натуральної допомоги, де надаються соціальні послуги: догляд вдома, соціальна адаптація, соціальна профілактика, консультування, натуральна допомога, транспортні послуги, представництво інтересів, інформування, екстрене (кризове) втручання.
Наприклад соціальна послуга натуральної допомоги – це забезпечення:
- продуктовими наборами,
- одягом і взуттям б/в,
- засобами гігієни,
- безкоштовними обідами,
- надання послуг перукаря,
- пошиття та ремонту одягу,
- ремонту взуття, сантехніки,
- заміна та ремонт дверних замків та ін.
Надаються послуги по перевезенню громадян, які отримують соціальні послуги, доставці готових обідів, ліків, товарів першої необхідності, продуктових пакетів та інше.
Центр «Крок»
Водночас соціальний працівник відділення соціальної реабілітації Ірина ЗАХОЖА ознайомила переселенців з можливостями, якими вони можуть скористатися в Рівненському міському центрі комплексної реабілітації осіб та дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок».
У Центрі «Крок» функціонують відділення:
- відділення медичної реабілітації (травматологічно-ортопедичного профілю);
- відділення медичної реабілітації (неврологічного профілю);
- відділення фізично-медичної реабілітації;
- відділення ранньої соціальної реабілітації дітей;
- відділення соціальної реабілітації.
Усі послуги Центру «Крок» є безкоштовними.
Натомість представниці Слов’янського центру зайнятості запропонували ВПО свої послуги щодо працевлаштування.
Багато слушних пропозицій щодо поглибленої інтеграції переселенців у Рівному озвучила очільниця координаційного центру ВПО Луганської області Наталія Макогон. Це, зокрема, стосується організації спільних заходів, в тому числі й дозвілля, для різних вікових категорій ВПО і рівнян, що сприятиме зближенню та налагодженню приятельських стосунків.
Відтак, учасники «круглого столу» домовилися про напрацювання конкретних планів щодо подальшої плідної співпраці. Більш детальну інформацію щодо послуг які надаються буде розміщено на сайті згодом.
Проєкт «Об’єднані Рівненщиною» реалізується за підтримки ГО «Інститут масової інформації» в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.
Читайте також: Дітям з числа ВПО на Рівненщині прокуратора відстояла право на безкоштовне харчування