Оздоровлення дітей ВПО здійснюється в Департаменті соціальної політики Рівненської міської ради.
З приходом літа одним із найзлободенніших питань, які порушують внутрішньо переміщені особи, є оздоровлення дітей. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.05.2023 № 462 у 2023 році оздоровлення дітей з числа малозабезпечених сімей, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, здійснюватиметься за одним із двох напрямів:
1. Забезпечення путівками на оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої уваги й підтримки у дитячих оздоровчих таборах МДЦ «Артек», ДЦ «Молода гвардія» і в дитячих закладах вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні.
Для осіб, які зареєстровані в Рівненській міській територіальній громаді, реєстрація на облік для отримання путівки здійснюється в Департаменті соціальної політики Рівненської міської ради з поданням наступних документів:
- заяви про взяття на облік;
- копії паспорта одного з батьків або особи, яка його/її замінює;
- копії реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- копії свідоцтва про народження дитини та документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання;
- копії ID-картки (для дитини віком старше 14 років);
- копії довідки ВПО;
- документа, який підтверджує приналежність до малозабезпеченої сім’ї.
Віковий ценз дітей зазначеної категорії, які мають право на отримання послуг оздоровлення та відпочинку, становить від 7 до 18 років. Дитина забезпечується путівкою до вищевказаних оздоровчих таборів один раз на рік у порядку черговості та за наявності путівок.
2. Надання послуг з оздоровлення та відпочинку за принципом «гроші ходять за дитиною».
Скористатися коштами на оздоровлення та відпочинок має право один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини, місце проживання якої задекларовано/зареєстровано на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, котрі виховуються у малозабезпеченій сім’ї та належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина з багатодітної сім’ї (далі – отримувачі).
Для отримання коштів необхідно зареєструватись на Порталі «Дія». Повідомлення про можливість отримання бюджетних коштів надходить автоматично засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Порталу «Дія».
Бюджетні кошти перераховуються отримувачам на оплату послуг з оздоровлення і відпочинку для придбання путівок у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні, на кожну дитину в розмірі п’яти прожиткових мінімумів, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня відповідного року для дітей віком від шести до 18 років (у 2023 році сума становить 14165,00 грн).
Для отримання коштів відкривається поточний рахунок зі спеціальним режимом використання в АТ «ПриватБанк».
Отримувач протягом трьох місяців з дня зарахування на поточний рахунок бюджетних коштів, а у разі зарахування коштів у жовтні-листопаді не пізніше 25 грудня поточного року:
- обирає один із дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, який приєднався до публічного договору з надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей;
- звертається до керівника обраного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку для отримання згоди та підтвердження можливості надання таким закладом послуг із оздоровлення та відпочинку дітей із зазначенням строку перебування дитини в такому закладі та повної вартості путівки;
- оплачує послуги з оздоровлення дитини шляхом придбання путівки на 21 календарний день;
- оплачує послуги з відпочинку дитини шляхом придбання путівки на 14 календарних днів.
Консультації за телефоном 067 117 0694.
Марія ЧЕХОВСЬКА, головний спеціаліст сектора з питань оздоровлення Департаменту соціальної політики