fbpx

Ні хокей, ні трактор не допомогли Лукашенкові в боротьбі з коронавірусом

Діліться інформацією з друзями:

Очільник Білорусі Олександр Лукашенко спочатку не визнавав існування коронавірусу, але тепер у Мінську вводять карантин, а сам президент почав давати настанови як боротися з хворобою. Щоправда, його поради носять доволі комічний характер. 

Білорусь не оминула пандемія коронавірусу COVID-19. Станом на вечір 9 квітня офіційно у цій країні було зафіксовано 1486 випадків зараження, 16 людей померло, а 139 одужало. Повідомляє 24tv.ua

Президент Олександр Лукашенко не вірив у реальність “корони” й спочатку не став вживати запобіжних заходів. Хоч хвороба вже “гуляла” по Мінську й іншим регіонам, ніякого карантину в Білорусі не вводили. В країні навіть не скасували спортивні змагання – тривають чемпіонати з футболу, хокею тощо.

Сайт TUT.by повідомляє, що білоруси насправді хочуть карантину й вважають рішення Лукашенка божевільним. В інтернеті вже більше 57 тисяч громадян цієї країни підписали петицію, у якій закликають владу ввести карантин.

Але за переконанням Лукашенка в Білорусі не така жахлива ситуація з коронавірусом аби вводити жорсткі заходи. Він сказав, що це навпаки може загострити ситуацію саме в боротьбі з вірусами.

Замикати людей в тухлих квартирах – це не метод, при респіраторних захворюваннях потрібно, навпаки, виходити на вулицю, дихати свіжим повітрям і провітрювати приміщення, – сказав президент.

У закритих квартирах, на його думку, люди знаходяться “в атмосфері вірусів і часто надто пізно, вже в критичному стані, поступають на лікування”.

Психоз Лукашенка

На думку президента Білорусі, великої загрози для його країни не існує, а весь цивілізований світ з’їхав з глузду. Лукашенко називав це психозом.

Проте він таки почав визнавати існування вірусу й надає “корисні” поради своїм громадянам як боротися з заразою.

Зокрема, Лукашенко впевнений, що заняття спортом є чудовим засобом боротьби з вірусом. Особливо він відзначив зимові види спорту, а саме хокей. У інтерв’ю президент запитав у журналістки чи бачить вона мікроби на хокейному полі.

А ось ці настанови від “Бацьки” сподобались багатьом людям. Лукашенко впевнений, що для профілактики вірусу потрібно вживати горілку, ходити в сауну й їздити на тракторі.

Ну що ж, дійсно спорт й робота в полі певною мірою сприяють покращенню здоров’я людини, навіть помірне вживання алкоголю корисне, кажуть лікарі. Але що ж робити тим, хто не п’є й трактора не має? До слова, хокей доволі дороге задоволення, не кожен буде цим займатися.

Проте у Лукашенка знайшовся спосіб доступний для кожного – їсти більше жиру.

“Вершкове масло треба зараз їсти, виявляється, жир допомагає легеням боротися з вірусами”, – зазначив Лукашенко.

Крім того, президент запевняє, панікувати не варто, голоду не буде, адже картопля всіх врятує.

Насправді за бравадою Лукашенка ховається страх, оскільки він почав збирати наради й запроваджувати певні заходи, але вряд чи він сам визнає, що помилявся, адже це нанесе удар по його репутації. Тож, справжня статистика може бути й прихованою.



Скільки насправді хворих в Білорусі?

МОЗ Білорусі не робить щоденних звітів. У останніх повідомленнях відсутня інформація, скільки людей відправили на карантин і де вони розміщені.

“Спочатку ми пробували давати більш точну інформацію. Але це призвело до того, що багато ЗМІ і представники блогосфери починали активно втручатися в особисте життя громадян. Таким чином, вони більше сіяли панічні настрої. Крім того, люди стали менш охоче розповідати про свої контакти, стали пізніше звертатися до медиків”, – пояснив міністр охорони здоров’я Білорусі Володимир Каранік.

Новинні програми білоруського телебачення не починаються з повідомлень про COVID-19. Після репортажів про роботу президента і весняну орно-посівну телеглядачам пропонують “закордонний трилер” – короткий огляд про те, як складно з коронавірусом у світі.

“Усяке в житті буває, але головне – не панікувати. Тому що я найбільше боюся, якщо люди захворіють на психоз, навіть від того, що відбувається в засобах масової інформації. Від психозу будуть інші хвороби”, – заявив Лукашенко.

Аби не допустити паніки, Лукашенко наказав КДБ розібратися із джерелами інформації, які її “сіють”.

“Уже досить на це дивитися. Треба гарненько пройтися по цих сайтах, каналах. Необхідно розібратися з негідниками, які вкидають ці фейки. Навіщо вони людей труять?” – сказав Лукашенко.

Епілог

Отже, точну кількість хворих ми можемо й не дізнатись, а Лукашенко буде пишатися тим, що під його керівництвом вдалось перемогти коронавірус. На тракторі й з чаркою у руках. Що найгірше, так це те, що риторика Бацьки Лукашенка знаходить своїх прихильників як у Білорусі, так і в Україні. За даними соціологічних досліджень, українці визнали президента сусідньої країни найпопулярнішим з іноземних політиків.

Насправді ситуація доволі серйозна й зневажливе ставлення до загрози епідемії коронавірусу в Білорусі може мати доволі сумні наслідки. Авторитарність й несприйняття критики влади до добра не призведе, ми вже переконались у цьому на прикладі Китаю. Це небезпечно для власної країни й для усього світу.

Таки карантин?

Проте Лукашенко одумався. 7 квітня почали вводити жорсткі заходи у Мінську. Зокрема, підприємствам і організаціям заборонено допускати до роботи працівників з ознаками простудних захворювань, наради та семінари повинні проводитися з використанням аудіо- та відеоконференцій. Відрядження скасовуються.

У бібліотеках припиняють роботу читальні зали, в музеях забороняються масові заходи, скасовуються всі виставки та презентації.

Дитячі садки та школи в Мінську продовжать працювати, але батьки можуть самі вирішувати чи відправляти туди своїх дітей.

У будинках для літніх та інвалідів запроваджено заборону на відвідування. У готелях заселення повинно проводитися з максимальним віддаленням, постояльцям будуть щодня вимірювати температуру.

Їдальні, кафе і ресторани також продовжать роботу, але столи в закладах громадського харчування повинні стояти не ближче 1,5 метра один від одного. У торгових центрах і магазинах забороняється проводити групові презентації та рекламні акції, усі співробітники повинні бути в масках.

Перукарні та салони краси можуть працювати лише за попереднім записом з інтервалом між клієнтами не менше 5 хвилин, персонал повинен бути в масках.

У церквах і монастирях наказано забезпечити регулярне миття рук, прибирання приміщень з використанням дезінфікуючих засобів, провітрювання і дезінфекцію дверних ручок, ікон, до яких прикладаються парафіяни, і церковного начиння.

Захід нам допоможе

Також стало відомо, що уряд Білорусі звернувся до ЄС за допомогою. У Мінську просять підтримати її систему охорони здоров’я і допомогти в подоланні макроекономічних наслідків коронавірусної кризи.

Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками відеонаради міністрів у справах допомоги розвитку країн ЄС.

Що цікаво, зовсім нещодавно Олександр Лукашенко критикував європейську систему охорони здоров’я й пишався, що в Білорусі він зберіг радянську медицину.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»