fbpx
Небезпечна рослина, через яку можна потрапити в реанімацію

Небезпечна рослина, через яку можна потрапити в реанімацію

Діліться інформацією з друзями:

Небезпечна рослина амброзія. Серед бур’янів, які можуть заселяти не лише поля, лісосмуги, а й дачі, городи, сади, є рослина, яка здатна завдати шкоди не лише культурним рослинам, а й людям. Тому так важливо своєчасно видаляти цей бур’ян із ділянок.

Мова – про амброзію полинолисту, рослину-алерген. Вона завдає шкоди як сільськогосподарським культурам, так і здоров’ю людини.

Надземна частина рослини містить 0,014% ефірних олій, кверцетин, кумарин, псілостахіїн та багато інших складних сполук. Пилок рослин має чітко виражену сентибілізуючу дію і є основною причиною виникнення полінозів у людей, схильних до алергії.

Небезпечна рослина амброзія особливо агресивна під час цвітіння. Воно випадає зазвичай на кінець липня та початок серпня і триває до осені. Пилок амброзії є причиною виникнення багатьох алергічних захворювань, об’єднаних під назвою «поліноз» від англійського слова «pollen» – пилок.

Ці захворювання відомі також під назвами «сінна лихоманка», «пилкова алергія», «сінна астма», «осіння лихоманка».

Потрапляючи на слизову оболонку носа та бронхів, пилок амброзії провокує імунну реакцію, яка і призводить до сльозотечі, підвищення температури тіла, різкого запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що може спричинити напади бронхіальної астми.

Також хворобливі стани, які спричиняє амброзія, можуть супроводжуватися такими симптомами, як стомлюваність, підвищена дратівливість, зниження апетиту, депресія та напади головного болю.

Якщо ви страждаєте від амброзії, то під час масового цвітіння потрібно обмежити контакт із пилком. Краще використовувати респіратори та медичні маски, закривати вікна.

Цілком позбутися амброзії досить складно, але можливо. Можна використовувати спеціальні гербіциди, а можна вдатися до механічного видалення бур’яну. Для цього потрібно двічі на сезон скошувати амброзію: в період до цвітіння та через місяць після цього. Не можна косити амброзію в травні-червні та в посушливий період без поливу.

Ефективним є видалення амброзії разом із коренем. Це необхідно зробити для цвітіння й утворення насіння. Як тільки побачили сходи амброзії, одразу ж видаліть їх.

Марія МАТВІЙЧУК

  • БК «Рівне» починає новий тур чемпіонату з перемоги
    У Рівному стартував новий ігровий тиждень у регулярному чемпіонаті жіночої Вищої ліги. І першими на майданчик вийшли команди БК «Рівне-ОШВСМ-ОСДЮСШОР» та «Збірна Полтавської обл. – Полтава-Баскет-СумДПУ-КДЮСШ№1 м. Суми”. Господарки майданчика не відчули спротиву зі сторони гостей, тим паче полтавчанки-сумчанки прибули…

Читайте також: