fbpx
Олександр Юрчишин.

Наразі бронювання для журналістів в Україні не передбачено

Діліться інформацією з друзями:

Журналістів чи працівників медіа не бронюватимуть через «приналежність до професії», однак Кабінет міністрів України може надавати будь-якому підприємству чи організації статус критично важливої в особливий період, що дозволяє бронювати певний відсоток співробітників.

Про це у коментарі «Детектору медіа» голова Комітету зі свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив

Раніше він в інтерв’ю «РБК-Україна» повідомив, що нині в Україні не планують запроваджувати бронювання для журналістів.

«Говорити про саме бронювання журналістів не доводиться з багатьох причин. У нас, по-перше, немає такої розкоші, як в росії, які просто всі федеральні канали забронювали, вони не призиваються на “СВО”. У нас немає стільки мобілізаційного ресурсу, як в росії», — сказав він.

Окрім цього, за словами народного депутата, інформаційний напрямок в Україні не розглядають «як окремий напрямок боротьби».

«Інформаційний фронт як такий існує, але ми його ігноруємо. Ми сподіваємося на свідомість наших медіа», — додав він.

Ярослав Юрчишин також зауважив, що мобілізація працівників медіа є «величезним козирем», оскільки «найкращі пресофіцери — це вихідці з медіа»:

«Вони набагато краще працюють з журналістами і розуміють, що показувати, як показувати, що журналіст — нам не ворог, а людина, яка прийде, покаже ваш напрямок, а потім на цей напрямок приїде додаткова амуніція, зброя і волонтерська допомога».

Станом на початок лютого 2024 року в Україні було 143 організації у сфері культури та інформаційної політики з відповідним статусом. Зокрема, нещодавно повідомлялося про те, що Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило цей статус компанії Кінокіт» та парламентському каналу «Рада».

За словами в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, в кожному закладі культури та інформаційної сфери, який належить до стратегічного напряму, забезпечили бронювання 50% військовозобов’язаних.

Читайте також: Начальник Рівненського ТЦК Олександр Ярмошевич переводиться до бойової частини