fbpx
Надмірна вага. Як визначити Індекс маси тіла і що робити, коли він є зависокий

Надмірна вага. Як визначити Індекс маси тіла і що робити, коли він є зависокий

Діліться інформацією з друзями:

Надмірна вага (ожиріння) характеризується високим відсотком жирової тканини в організмі, що підвищує ризик розвитку різних захворювань, ускладнень та в цілому проблем зі здоров’ям.

Причиною можуть бути, як і постійне переїдання, генетичні чинники (захворювання щитоподібної залози тощо) так і вживання деяких ліків.

Ожиріння скорочує тривалість життя та підвищує ризик багатьох захворювань, таких як діабет, серцево-судинні захворювання, інсульт. Також може вплинути на якість життя та власну самооцінку, можуть виникнути проблеми з психічним здоров’ям.

Ступінь ожиріння оцінюється за допомогою вимірювання індексу маси тіла (ІМТ) та окружності талії.

Індекс маси тіла — величина, що показує рівень відповідності маси людини та її зросту, дозволяючи тим самим приблизно визначити, чи є вага недостатньою, нормальною або надлишковою. Для дорослих (крім дітей та вагітних) розраховується за такою формулою: ІМТ = вага (кг) ÷ квадрат зросту (м).

При ІМТ:

  • менше за 18, 5 – недостатня вага;
  • від 18,5 до 24,9 – це діапазон здорової ваги;
  • від 25,0 до 29,9 – надмірна вага;
  • 30,0 і вище – ожиріння.

Для коригування ваги потрібно дотримуватися принципів здорового способу життя та раціонального харчування, фізичної активності.

Якщо ви маєте проблеми з зайвою вагою, зверніться до свого сімейного лікаря, який допоможе знайти причини надлишкової ваги та порадить, що потрібно зробити, щоб її нормалізувати.

Джерело: Рівненський обласний ЦКПХ

Читайте також: У Рівному запрацює «Майстерня здоров’я»