Понад 114 тисяч доз вакцини від грипу вже на шляху до аптек. Ще більш ніж 150 тисяч надійдуть у продаж найближчим часом.
Сезон варто починати з найефективнішого захисту – вакцинації проти грипу.
ВООЗ щороку оновлює рекомендації щодо складу вакцини окремо для південної та північної півкуль. Цього сезону вакцини для північної півкулі будуть захищати проти чотирьох штамів вірусу:
- A/Victoria/4897/2022 (H1N1) pdm09;
- A/Darwin/9/2021 (H3N2);
- B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
- B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).
Вакцини надходять у продаж лише після позитивного висновку про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів.
Одна з вакцин – корейського виробництва – пройшла державний контроль якості і вже надійшла до аптек. Ще одна – французька – перебуває на лабораторному контролі Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та очікується в продажу найближчим часом.
Щороку в Україні реєструють майже 6 млн інфекційних захворювань, 98% з них припадає на грип та ГРВІ. Зростання захворюваності традиційно очікуємо на початку жовтня.
За тяжкого перебігу грип може спричиняти небезпечні ускладнення — ураження серця, нирок тощо. Найдієвіша профілактика його ускладнень – щорічна вакцинація. Особливо вакцинація проти грипу важлива вагітним, людям літнього віку або з хронічною тяжкою патологією (наприклад, цукровий діабет).
Щеплення проти грипу є рекомендованим, однак не входить до переліку безоплатних. Водночас (уже традиційно) для медичних працівників вакцинація буде безкоштовною.
Щеплення проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки.
Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, вакцини проти грипу і ковіду можна робити в один день або з будь-яким інтервалом.
Вакцинуватися від грипу можна упродовж всього епідсезону.
Джерело: МОЗ України.
Читайте також: Що буде зі щепленнями проти COVID-19 та кому слід робити додатковий бустер?