fbpx

На Сумщині евакуюють людей з 5-км зони біля кордону з росією

Це необхідність, яка назріла вже давно, оскільки з початку року через постійні ворожі обстріли там загинули 35 цивільних людей.

На цьому наголосив голова Сумської ОВА Володимир Артюх за підсумками Ради оборони Сумщини.

Про це повідомляє Сумська обласна військова адміністрація.

Через постійні обстріли росії й загибель цивільних людей Рада оборони Сумщини ухвалила рішення про евакуацію людей з 5-км прикордонної зони.

«Постійні артилерійські обстріли прикордонних громад, інтенсивність яких останнім часом суттєво збільшилась, руйнують інфраструктуру, обʼєкти забезпечення життєдіяльності, приватні домівки, а головне — гинуть люди. Якщо загалом із січня по липень 2023 року від ворожих обстрілів загинули 35 цивільних, то за останній місяць — 17, з яких одна дитина», — повідомив Володимир Артюх, голова Сумської ОВА.

Як він наголосив, в умовах постійних обстрілів майже неможливо відновити зруйновані об’єкти, бо ворог обстрілює навіть ремонтні бригади.

«Перебування в 5-кілометровій зоні цивільних мешканців не дає змоги військовим ефективно реагувати на ворожі дії, адекватно діяти у відповідь, адже це буде наражати цивільних на ще більшу небезпеку. Виходячи з цього, Рада оборони Сумської області ухвалила рішення про необхідність підготовки та проведення евакуації», — додали в ОВА.

Наразі проводиться підготовча робота, щоб дати жителям прикордонних населених пунктів гідну альтернативу життя подалі від кордону, у безпечних районах.

“Евакуація розпочнеться тільки після того, як кожній родині, кожному жителю прикордоння буде роз’яснено їхні права, забезпечені необхідні засоби і ресурси, а також після того, як кожна родина у прикордонних населених пунктах буде готова до переміщення” — додали в повідомленні.

Фото: Сумська ОВА.

Читайте також: Країни-члени НАТО погодились скасувати ПДЧ для України