У цьому році ГО «Агенція сталого розвитку міста» реалізовує за підтримки Українського культурного фонду проєкт «Відзначення 65-річчя з дня народження українського композитора та диригента Гощука Федора Васильовича».
Він присвячений вшануванню пам’яті заслуженого працівника України, лауреата обласної мистецької премії ім. Германа Жуковського Федора Васильовича Гощука. Творчість цього митця є вагомою частиною культурної музичної спадщини, однак, зважаючи на низький рівень популярності народного хорового мистецтва в Україні, вона досі не була гідно представлена та популяризована серед українського суспільства. Ініціаторкою проєкту стала дочка музиканта – Олеся Гощук.
Біля МБК висадили сакури (ФОТО)
Прокурори в Україні розпочали другий етап стажування
Виходець із Закарпатської області, Федір Гощук здобував вищу музичну освіту в Рівненському державному інституті, а по завершенню навчання переїхав працювати в м. Березне, де впродовж 30 років очолював місцевий народний хор «Богуш». Під керівництвом Федора Гощука Березнівський народний хор був єдиним колективом в Україні, який тричі (1995, 1998, 2004 рр.) ставав лауреатом престижного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу колективів народного хорового співу ім. П. Демуцького.
Також творча діяльність митця пов’язана з м. Вараш – з 2006 року він керував хоровим колективом при центрі дозвілля відділу культури та туризму міської ради, який сьогодні з поваги до свого засновника та першого керівника має офіційну назву – Вараський народний аматорський хор імені Федора Гощука. А з 2008 року Федір Гощук займав посаду директора Вараської дитячої музичної школи.
Федір Гощук мав особливе ставлення до української музики та своїй роботи в цій галузі. Вважав, що до публіки потрібно виходити зі своїм, не схожим на інший, репертуаром. А якщо виконувати відому пісню, то неодмінно в своєрідній обробці. Тому хорові колективи Вараша і Березного, очолювані ним, мали неповторне творче обличчя і оригінальний та унікальний репертуар. Як автор власних творів і обробок народних пісень він лише малу дещицю опублікував у трьох збірках: «Птахом над Поліссям полечу» (Рівне, 1993), «І собі калину посадіть» (Здолбунів, 1993 р.), «В госточки прийшли співаночки» (Київ, 2005 р.).
У розквіті творчих літ через тяжку хворобу музикант помер в 2016 році. Однак його родина та колеги бережуть пам’ять про чудового музиканта, чоловіка та батька. Тому в честь 65-річчя маестро, яке йому не судилося зустріти на музичній сцені, реалізовується грантовий проєкт, який покликаний популяризувати творчість Федора Гощука.
В рамках проєкту започатковано обласну музичному премії в галузі народного хорового мистецтва імені Федора Гощука, створюється сайт, присвячений життю та творчості музиканта, буде видано збірку його авторських нот та обробок українських народних пісень, а також створені відеоматеріали-спогади про композитора та диригента, який все життя любив та популяризував українську пісню. За проєктом можна слідкувати на сторінці в мережі фейсбук https://www.facebook.com/hoschuk.
Вікторія ВЛАСЮК