Мито на імпорт української сільськогосподарської продукції, можливо, доведеться запровадити знову, якщо наплив продуктів, який знижує ціни на ринках Європейського Союзу, не можна буде зупинити іншими засобами, заявили прем’єр-міністри п’яти східних держав 31 березня.
Про це пише Reuters.
У листі до президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, опублікованому на вебсайті польського уряду, прем’єр-міністри Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії та Словаччини заявили, що масштаби напливу продуктів, включаючи зернові, олійні культури, яйця, птицю та цукор стали «безпрецедентним».
Чому так сталося?
Через заблоковані чорноморські порти після вторгнення росії в лютому 2022 року, Україна знайшла альтернативні маршрути доставлення через країни Європейського Союзу Польщу та Румунію.
Вузькі логістичні місця означають, що великі обсяги українського зерна, яке дешевше, ніж вироблене в ЄС, потрапляють у країни Центральної Європи, вдаряючи по цінах і продажах місцевих фермерів.
Шляхи розв’язання проблеми
У листі прем’єр-міністри закликали до різноманітних заходів для обмеження ринкових спотворень, спричинених українським імпортом, але сказали, що якщо вони не принесуть успіху, тарифи та тарифні квоти слід запровадити знову.
«Підтримуймо Україну, але робимо це з розумом і, перш за все, потрібно ставити на перше місце інтереси країни та польських фермерів», – написав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у Twitter.
Серед запропонованих у листі заходів було спільне рішення ЄС і Всесвітньої продовольчої програми, щоб українське зерно не потрапляло на ринки ЄС.
Вони знову закликали виділити більше коштів для допомоги фермерам і пришвидшити розвиток транспортної інфраструктури для транспортування вантажів з України.
Вони також закликали внести зміни до законів про імпорт сільськогосподарської продукції, які дозволять регулювати обсяги та напрями надходження сільськогосподарської продукції.
Фото з відкритих джерел.
Читайте також: До Сенату США внесено законопроєкт щодо безпеки у Чорноморському регіоні