fbpx
Жінка і дитина в аеропорту.

Малозабезпечені ВПО та українські мігранти, які повертаються з-за кордону, зможуть отримувати допомогу

Діліться інформацією з друзями:

26 січня Уряд прийняв постанову, яка розширює можливості призначення допомоги малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею користуватися.

Раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх 3-х місяців перед зверненням по цю допомогу.

Фактично це унеможливлювало отримання такої допомоги родинами ВПО, які перемістились і внаслідок переміщення втратили роботу, а також родинами вимушених українських мігрантів, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там.

Відтепер цю ситуацію змінено. ВПО та українці, які повертатимуться із-за кордону та ще не встигли працевлаштуватись в Україні і не мають власних джерел доходів, допомога призначатиметься на 6 місяців:

  • для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ.
  • для родин внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщень, не працювали або не сплачували ЄСВ.

Водночас, аби сприяти поверненню українців до економічно незалежного і самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування.

Допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

Сума допомоги на сьогодні:

  • для працездатних осіб – 55% прожиткового мінімуму (1665,4 грн),
  • для дітей – 140% (віком до 6 років – 3 588,2 грн, від 6-18 років — 4 474.40 грн),
  • для осіб, які втратили працездатність – 100% (2 361 грн).

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Читайте також: Правила оформлення спадщини під час воєнного стану зміняться