Роботу в Литві знайшли 32,4 тис. громадян України зі статусом тимчасового захисту з початку повномасштабного вторгнення з майже 86 тис. зареєстрованих у Міграційній службі Литви.
В країні готові працевлаштувати ще більше українців у зв’язку з очікуваним ростом економіки на 1,6% цьогоріч та низьким рівнем безробіття. Кількість вакансій з початком сезонних робіт у квітні для громадян України значно зросла – повідомляє Міграційна платформа EWL.
Наразі кількість пропозицій роботи для громадян України, зареєстрованих у службі зайнятості – майже 2 тис.
Литва потребує працівників у багатьох галузях, особливо у виробництві, будівництві, охороні здоров’я, виробництві харчових продуктів та сфері гостинності.
Литовські роботодавці пропонують українцям без знання мови і досвіду роботи працевлаштування на підприємствах автомобільної галузі та харчової промисловості із зарплатою 900 євро чистим на старті (39,4 тис. грн). Потім за рахунок бонусів і премій зарплата зростає – на деяких вакансіях до 1300-1500 євро нетто (57-65,7 тис. грн).
На підприємствах почали працевлаштовувати перекладачів для українських працівників та прописують робочі інструкції українською. Крім того, що часто можна порозумітися російською з огляду на те, що цю мову знають у Литві.
Серед вакансій, які зараз пропонують українцям:
- Працівник на завод з виробництва морозива із зарплатою від 900 євро чистими, обідами на роботі за 1,5 євро і можливістю пригощатися продукцією заводу.
- Працівник на пакування курятини. Зарплата – від 900 євро до 1200-1300 євро нетто за рахунок додаткових годин.
- Працівник рибзаводу з зарплатнею 1100 євро чистими за рахунок додаткових годин.
- Продукція сирних паличок із зарплатою 900 євро нетто.
- Повар у ресторані з мінімальним досвідом роботи і зарплатнею 1000-1400 євро нетто, житлом за рахунок роботодавця і харчуванням на роботі.
Зазвичай литовські роботодавці надають перевагу тим, хто планує працювати більше ніж 3 місяці. Вони зацікавлені у тому, щоби громадяни України залишалися працювати протягом тривалого часу. Натомість є також і сезонні роботи на 1,5-2 місяці.
Для легалізації і роботи в Литві громадяни України мають отримати статус тимчасового захисту. Він дає право на роботу і проживання в країні на 1 рік з можливістю продовження. Його надають тим, хто на момент повномасштабного вторгнення (саме 24.02.2022) перебував в Україні. Альтернативний варіант – гуманітарна віза, процедура отримання якої також нескладна.
Читайте також: 20 дронів передали ЗСУ працівники соціально-культурної сфери Володимиреччини