Китай не може виступати посередником між Україною та РФ, оскільки Пекіну вигідне затягування повномасштабної війни.
Про це сказав президент Чехії, колишній голова Військового комітету НАТО Петр Павел в інтерв’ю виданню Politico.
“Я вважаю, що в інтересах Китаю продовжити статус-кво, — сказав Павел, — тому, що це може підштовхнути Росію до ряду поступок”.
Завдяки цьому Пекін може отримати дешеву нафту, газ та інші ресурси з росії в обмін на своє “безмежне” партнерство з кремлем.
«Для Китаю також добре, що Захід, ймовірно, стає трохи слабшим, підтримуючи Україну. Я не думаю, що Китай дійсно зацікавлений у розв’язанні війни за короткий час», – додав він.
Фото: президент Чехії Петр Павел (джерело: Володимир Сімічек/AFP).
Читайте також: Поліцейські оперативно розшукали неповнолітніх жительок Рівненського району
Редактор сайту «Сім днів» і журналіст стрічки новин. Працює з оперативною інформацією, готує новини та долучається до створення авторських матеріалів для сайту.
Має значний досвід роботи у медіа. Протягом 1991–2009 років був технічним редактором газети “America” (Філадельфія, США), де відповідав за дизайн і верстку, підготовку графічних матеріалів, фоторепортажів та готового макету видання.
Володіння англійською мовою використовує для перекладу матеріалів, підготовлених у межах грантових проєктів, які редакція публікує на окремому піддомені для іноземних читачів.
