fbpx

Кроком чи бігом від діабету

Діліться інформацією з друзями:

Фізичні вправи, заняття спортом, ходьба – складові здорового способу життя та нашої активності до глибоких років. Це підтверджують і наукові дослідження вчених-медиків.

Будь-яка мінімальна, проте регулярна фізична активність дуже корисна для здоров’я. Коли ми мало рухаємось, сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м’язи і кістки. 

Наприклад, імовірність занедужати на цукровий діабет у тих, хто починає сповідувати більш здоровий спосіб життя, знижується на 58% у порівнянні з тими, хто обмежується таблетками. Такого висновку дійшли після дослідження, про яке розповідає New England Journal of Medicine.

Зміни в способі життя не обов’язково повинні бути радикальними: достатньо гуляти хоча б по дві з половиною години на тиждень і скинути 7% ваги. А американські кардіологи з’ясували ще одну обставину, через яку навіть людям дуже похилого віку протипоказано вести сидячий спосіб життя.

Медики дійшли висновку, що фізична активність перешкоджає віковому затвердінню стінок артерій і тому сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань.

Фізичні вправи при цукровому діабеті допомагають запустити на повну потужність фізіологічні процеси в людському організмі, домігшись:

  • Поглинання глюкози працюючими м’язами і зниження її концентрації в крові;
  • Підвищення енергетичних витрат і зменшення кількості жиру в організмі;
  • Нормалізації обміну речовин і кров’яного тиску.

Під час навантажень м’язи споживають глюкозу в 20 разів більше, ніж в стані спокою. Процес не зупиняється відразу – фізичні вправи для зниження цукру в крові можуть давати ефект і через 2-3 або навіть 6 годин після завершення тренування, який здатен викликати відстрочену гіпоглікемію. Якщо у Вас діабет, і Ви займаєтеся спортом регулярно, то Вам необхідний глюкометр для постійного контролю рівня цукру. Також необхідно мати смужки для глюкометра в достатній кількості і стежити за їх терміном придатності, щоб бути впевненими в правильному результаті вимірів.

Вправи при діабеті не можна починати робити при показниках нижче 5.0 ммоль / л і понад 14.0 ммоль / л. При нестачі глюкози з’їжте 15 грам швидких вуглеводів і через 15 хвилин перевірте рівень цукру. Надмірний показник вимагає введення додаткової кількості інсуліну, після якого слід дочекатися нормалізації значення. Приступати до вправ можна не раніше, ніж через годину після прийому їжі і уколу інсуліну.

При діагнозі «діабет» рекомендовані фізичні заняття з рівномірним навантаженням:

  • Скандинавська ходьба;
  • Біг підтюпцем;
  • Нахили;
  • Йога;
  • Плавання;
  • Згинання-розгинання ніг.