fbpx

Коронавірус знищив багаторічний прогрес у тривалості життя – дослідження

Діліться інформацією з друзями:

Найбільше зниження очікуваної тривалості життя зафіксовано серед чоловіків у США – вони стали жити на 2,2 року менше в порівнянні з 2019 роком.

Пандемія коронавірусу спровокувала найбільше скорочення життя в Європі, США і Чилі з часів Другої світової війни. Про це свідчать результати дослідження вчених з Оксфордського центру демографічних наук, повідомляє The Guardian.

Дослідження проаналізувало дані з 29 країн і виявило, що у 27 спостерігалося скорочення тривалості життя.

Згідно з дослідженням, пандемія Covid спричинила найбільше скорочення тривалості життя в Західній Європі з часів Другої світової війни.

Дані більшості з 29 країн, що охоплюють більшу частину Європи, США та Чилі, які були проаналізовані вченими, зафіксували скорочення тривалості життя в минулому році та в таких масштабах, які знищили роки прогресу.

Найбільше скорочення середньої тривалості життя відбулося серед чоловіків у США: спад на 2,2 роки порівняно з рівнем 2019 року, за яким йдуть чоловіки Литви (1,7 року).

Згідно з дослідженнями, проведеними вченими з Оксфордського центру демографічних наук Леверхулм, втрати середньої тривалості життя перевищили ті, що були зареєстровані під час розпаду східного блоку в Центральній та Східній Європі.

Доктор Хосе Мануель Абурто, один із провідних авторів дослідження, сказав: «Для таких західноєвропейських країн, як Іспанія, Англія та Уельс, Італія, Бельгія, останнім часом такі великі падіння тривалості життя при народженні були спостерігався за один рік під час Другої світової війни ».

Висновки містяться у документі, опублікованому в Міжнародному журналі епідеміології після аналізу 29 країн, для яких були опубліковані офіційні реєстрації смертей за минулий рік. Загалом у 27 спостерігалося скорочення тривалості життя.

Минулого тижня Управління національної статистики підрахувало, що середня тривалість життя чоловіків у Великобританії впала вперше за 40 років через вплив Covid-19. Очікується, що хлопчик, який народився між 2018 та 2020 роками, проживе до 79-річного віку, порівняно з 79,2 за період 2015-17 років, повідомляє ONS.

Абурто сказав, що масштаби втрат середньої тривалості життя в більшості з цих досліджуваних країн були значними, 22 із яких зазнали більших втрат, ніж півріччя у 2020 році.

«Жінки у восьми країнах і чоловіки в 11 країнах зазнали втрат більше року. Зрештою, цим країнам знадобилося в середньому 5,6 років, щоб нещодавно досягти однорічного збільшення середньої тривалості життя: протягом 2020 року прогрес був знищений COVID-19 ».

У більшості з 29 країн середня тривалість життя чоловіків скорочується, ніж жінки. Більшість скорочень тривалості життя в різних країнах були пов’язані з офіційною смертю від Covid, згідно з документом.