fbpx
Призов до війська: як визначають, кого обирати?

Призов до війська: як визначають, кого обирати?

Діліться інформацією з друзями:

Зараз темпи мобілізації зросли, а 4,6 млн військовозобов’язаних, які оновили свої дані, є тою базою, з якою наразі працюють ТЦК та СП для проведення мобілізації  

Вибір, кого саме призивати до війська, буде залежати від військово-облікових спеціальностей, які мають військовозобов’язані, а також від запитів на певних фахівців від військового керівництва. Запити можуть змінюватися залежно від ситуації на лінії фронту та від того, яка зброя надходить в Україну.

Про це розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін в інтерв’ю NV.

Кого призиватиме до війська в першу чергу

– В першу чергу це буде залежати від тих військово-облікових спеціальностей, які мають військовозобов’язані, і запитів на певну кількість тих фахівців військовим керівництвом. Тобто ця вертикаль ТЦК, командування Сухопутних військ, Генштаб, буде працювати відповідно до своєї структури.

Ці запити можуть змінюватися в залежності від того, яка зброя надходить в Україну, яка ситуація на лінії бойового зіткнення. Тут немає чітких критеріїв, які раз і назавжди встановлені. Це буде залежати від дуже багатьох чинників.

У яких спеціальностях наразі найбільша потреба

– Зараз дуже багато запитів на операторів БПЛА, тому що війна стає все більш високотехнологічною, дуже багато застосовується роботизованих систем, безпілотних літальних апаратів. Також дуже багато запитів є на представників ІТ-сфери з тих самих причин, що війна стає більш сучасною та технологічною.

Останнім часом збільшилася кількість запитів на тилові спеціальності, як кухар чи діловод. Традиційно багато запитів на водіїв, також потрібні механіки, стрільці і розвідники.

Можна говорити, що доволі-таки різний спектр. Як суспільство у нас різне, так кожен шукає себе відповідно до своїх навичок, бажань, страхів, готовності. Наприклад, чимало українців за час війни пройшли курси тактичної медицини, якісь базові курси, опанували якісь навички, принаймні елементарні – вони більш впевнено почуваються. А хтось навпаки.

Ми відштовхуємося від того, що це велика країна, а армія – це, певним чином, модель країни і всього нашого суспільства. Абсолютно різні люди з різних соціальних прошарків, з різною освітою, з різною мотивацією приходять на війну.

У штурмовики відправлять не всіх

– Відсоток тих, хто бере участь в штурмових діях, від загальної кількості військовослужбовців, насправді не такий високий. Тому що забезпечувати роботу на лінії бойового з’єднання має величезна кількість людей.

Хтось привозить снаряди, хтось відповідає за логістику, хтось годує цих військовослужбовців, займається документами, проводить службові розслідування. Тобто армія – це величезний організм, який функціонує настільки ефективно, наскільки кожна з його ланок виконує свої задачі – швидко, мобільно і якісно.

Читайте також: На Зарічненщині попрощалися з загиблим воїном