fbpx

Хто вміє користуватися зубною щіткою

Діліться інформацією з друзями:

«Напишіть, будь ласка, як правильно чистити зуби та зберігати зубну щітку – щоб не утворювалиcя «дірки» в зубах і не треба було часто бігати до стоматолога…».

Віктор Смалюк, Дубенський р-н

«Як правильно вибрати зубну щітку? Ціни різні, та чи завжди краща та, що дорожча? На що звертати увагу? Запитую, бо маю проблеми з яснами».

Наталка Дейнека, м. Рівне

На запитання відповідає стоматолог Микола Оксенчуку.

– Мабуть, мало хто замислюється, взявши в руки зубну щітку, чи вміємо ми нею користуватися. Адже навіть не думаємо, скільки часу ми чистимо зуби, до їди чи після неї, якими рухами масажуємо ясна, чи жорсткою є щетина щітки… До речі, рекомендовано навчати дітей чистити зуби ще тоді, коли вони лише з’являються, а для цього потрібно звернутися до дитячих стоматологів, які покажуть і навчать, як правильно все робити.

Читайте також:

Не користуйтеся однією щіткою більш як три місяці. Її слід змінити і відразу після того, як перехворіли на грип, ангіну чи будь-яке інше інфекційне захворювання. Вибираючи щітку, насамперед треба звертати увагу на щетину. Зазвичай відомі виробники на ній не економлять. Для кращого чищення підходить щетина різної довжини (крім дитячих). Вона не повинна бути скуйовдженою, поламаною, має не вилазити, бути гладенькою на дотик, не електризуватись (інакше погано збиратиме на свою поверхню залишки їжі). Головку щітки вибирайте невелику, щоб мати доступ до будь-якої поверхні зубів. Краще, щоб ручка була зігнутою, тоді її зручніше тримати в руці. Найменш травматичні для зубів і ясен зубні щітки м’якої та середньої жорсткості. А ще краще – порадитися з дантистом. Він огляне вашу ротову порожнину і дасть індивідуальні рекомендації щодо того, як підібрати щітку і як зарадити хворим яснам. І ще запам’ятайте: чистити зуби потрібно не менше трьох хвилин.

Після чищення ретельно видаляйте зі щітки рештки їжі та вимивайте її з милом. Не забувайте і про посудину, в якій зберігаєте щітки. Цю склянку також потрібно час від часу промивати гарячою мильною водою і добре просушувати. Раз на два-три дні бажано «купати» щітку в ополіскувачі для рота, який містить антибактеріальний компонент чи спирт. Регулярно вбиваючи мікроби, які осідають на вологому предметі гігієни, ви не дозволите непроханим гостям оселитися на щітці.

Олена СТРАТЮК