fbpx

Із 1 серпня для рівнян подорожчали електрика і газ

Діліться корисною інформацією з друзями:

За рішенням Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 серпня 2020 року тариф НЕК “Укренерго” на передачу електроенергії зросте одразу на 54,6% – зі 155,4 грн/МВт·год до 240,23 грн/МВт·год.

Як пояснили в комісії, це зробили, аби у компанії з’явилися гроші на погашення боргів перед виробниками “зеленої” енергетики.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Спочатку тарифи мали зрости у понад 2 рази, але потім стало відомо, що “Укренерго” планує покрити частину боргів міжнародними кредитами, тож подорожчання трохи обмежили.

У серпні “Нафтогаз” підвищить ціну на природний газ для промисловості, але не дуже суттєво.

Мінімальна ціна газу (для споживачів, які не мають боргів та купують не менше 50 тис. кубів газу на місяць) зросте лише на 0,2% (на 8,4 грн).

Для інших покупців ціна у серпні збільшиться на 0,4% (на 18 грн).

Ціна газу для населення у серпневих платіжках за липень також зросте на 16 копійок – до 2,30 грн за кубометр (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Це на 7% більше, ніж у попередньому місяці.

Але загалом, як нагадують в Нафтогазі, від початку року ціна газу для населення і тепловиків, які отримують паливо на пільгових умовах PSO (Public service obligations) знизилася на понад 50% порівняно з минулим роком.

Втім, липневі платіжки будуть останніми із регульованими тарифами.

Ціни на газ для населення стають абсолютно ринковими

З 1 серпня завершується режим PSO (Public dervice obligations) з постачання газу для населення, який було покладено на “Нафтогаз”. Після цього споживачі матимуть можливість обирати, хто їм постачатиме газ – за ціною, обсягами та часом. Але компанія планує залишитися основним постачальником палива для населення.

Джерело: https://www.bbc.com/

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»