Кальянні заклади в умовах карантину. Чи можуть зараз працювати такі заклади? Адже медики говорять: небезпека заразитись будь-якою інфекційною хворобою, що передається повітряно-крапельним шляхом, при курінні кальяну – реальна.
Галузь охорони здоров’я негативно відноситься до явища куріння у будь- якому вигляді, в тому числі і кальяну. Головним державним санітарним лікарем України заборонено відкриття кальянних. Про це йшлось на онлайн брифінг Рівненської ОДА.
Навіть ряд країн, наприклад, як Катар, Кувейт, в яких ця культура історична і дуже поширена, вони відмовились, на даний момент заборонили використання кальяну. – наголосив Начальник обласного Управління охорони здоров’я Олег Вівсяник.
Епідеміологи не рекомендують роботу кальянних навіть при наявності змінних мундштуків куріння, адже вірус може поширюватися по інших провідних системах кальяну.
Кальянний дим шкодить здоров’ю як курців, так і людей навколо, навіть більше ніж сигаретний. Щоби якомога більше людей дізнались правду і не піддавали своє здоров’я невиправданим ризикам, Центр громадського здоров’я МОЗ України разом з громадською організацією “Життя” розпочали інформаційну кампанію про небезпеку куріння кальяну. |
Згідно з результатами останнього Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (2017 рік), 2,1 % дорослих є активними курцями кальяну. Крім того, опитування ініціативи U-Report, яке проводилося у вересні 2018 року, показало, що серед молоді 14–34 років, які нині не курять, близько половини пробували курити кальяни – 49,2%.
Дим кальянів, як і дим інших тютюнових виробів, містить токсичні речовини, що можуть викликати рак легень та інші види раку, серцево-судинні, респіраторні та інші захворювання. Попереджає МОЗ
Постійно бути в курсі новин вам допоможе наш Telegram-канал