Захід об’єднав усіх причетних, хто з перших днів повномасштабного вторгнення допомагав внутрішньо переміщеним особам соціалізуватися на Рівненщині.
Це представники влади, громадського сектору, керівники територіальних громад, міжнародні донори та самі переселенці, які об’єдналися в Ради з питань ВПО.
Сьогодні в області діє 40 таких об’єднань. З них 38 – при територіальних громадах. Рада з питань ВПО створена і на рівні обласної військової адміністрації.
Станом на січень 2024 року в нашій області офіційно проживає 49 206 внутрішньо переміщених осіб. Це майже в половину менше від загальної кількості ВПО, які отримали допомогу на Рівненщині, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Тож під час форуму учасники поділилися досвідом, що вдалося зробити на Рівненщині для того, щоб вимушені переселенці змогли розпочати нове життя: знайти житло, роботу, забезпечити освіту дітям, зберегти й розвинути свій бізнес тощо.
За інформацією Рівненського обласного центру зайнятості, 1178 ВПО отримали роботу через їхні підрозділи, 229 людей пройшли професійне навчання. Зараз на обліку у пошуках працевлаштування перебуває 154 особи.
В області діє 52 місця тимчасового проживання, де мешкають 1958 переселенців.
З загального числа ВПО 1920 – це люди з інвалідністю. Частина з них проживає й отримує догляд в соціальних закладах обласної ради.
“Майже два роки тому наша система соціального захисту стикнулася з непростими випробуваннями. Соціальні заклади обласної ради, які розраховані на 650 місць, прийняли одночасно понад 700 людей з різними діагнозами та необхідністю отримувати спеціальний догляд та медичну допомогу. Сьогодні впевнено можемо сказати, що ми впоралися – зауважив голова обласної ради Андрій Карауш.
Він також подякував територіальним громадам, які йшли на зустріч вимушеним переселенцям в різних питаннях і, одночасно, допомагали нашим Збройним Силам.
Під час форуму обговорили також діяльність створеного на Рівненщині Координаційного центру підтримки цивільного населення при Рівненській ОВА. До його діяльності залучені 17 громадських та благодійних організацій, зокрема, й міжнародних.
Аналогічні координаційні центри створені у 62 з 64 громадах області.
Один з напрямків роботи таких дорадчих органів – моніторинг умов перебування ВПО в місцях тимчасового проживання.
Необхідні консультації та допомогу люди, які постраждали від війни, можуть отримати в різних структурах та установах.
Джерело: Рівненська обласна рада
Читайте також: Стало відомо коли відбудеться перше засідання Рівненської обласної ради в цьому році