Більшість українців, які наразі перебувають вдома, не планують покидати свої громади ні після війни, ні під час неї. Від 45% до 61% планують залишитися у своєму місті, навіть якщо війна погіршить ситуацію поблизу.
А 87% – 96% жителів кожного з опитаних міст в Україні заявили, що не будуть виїжджати зі свого міста після війни. Йдеться про мешканців 21 міста, де безпекова ситуація дозволяє роботу соціологів.
Як пише Радіо Свобода, такими є результати опитування, проведеного Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI). Опитування фінансувалося Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Було опитано 16,800 респондентів у 21 місті України, тож ідеться про один з найповніших доступних зрізів громадської думки в Україні, стверджують в IRI.
Станом на червень 2023 року у Європі зафіксовано майже 6 мільйонів українських біженців. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у світі загалом є 6,34 мільйона біженців з України.
Українці вірять у багатообіцяюче майбутнє
Переважна більшість опитаних українців вірять у багатообіцяюче майбутнє, схвалюють дії місцевого самоврядування та планують залишатися у своїх рідних містах, свідчать організатори опитування, проаналізувавши отримані результати.
“Те, що багато українців не хочуть переїжджати в умовах серйозної загрози з боку Росії, свідчить про їхню рішучість”, – прокоментував опитування Стівен Нікс, старший регіональний директор IRI у Євразії. На його думку, це також є свідченням довіри людей до місцевого самоврядування “у дуже складні часи”.
74% – 90% громадян у всіх опитаних територіальних громадах бачать своє майбутнє “скоріше обнадійливим”. Від 50% до 82% також вважають, що їхнє місто рухається в правильному напрямку (у 18 з 21 територіальних громад).
Опитування було проведено соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Центру опитувальних досліджень Міжнародного республіканського інституту у 21 місті України (Київ та обласні центри, де безпекова ситуація дозволяла провести опитування) у період між 21 квітня та 22 травня 2023 року шляхом особистих інтерв’ю вдома у респондентів.
Фото: Школярі у м. Ірпінь, понівеченому під час вторгнення Росії в Україну. 1 вересня 2022 р. (AP Photo/Emilio Morenatti).
Читайте також: Розпивав алкогольні напої у парку Шевченка перебуваючи на роботі