fbpx

Для рівняни поїздки на дачу не обтяжливий обов’язок

Діліться інформацією з друзями:

Чудова пора року – весна. Пора любові та пробудження, яку оспівали поети-романтики. Прокидається природа, прилітають птахи, співають струмки…

Але скільки турбот приносить весна хліборобові й дачникові! У народі цю пору року після сходу снігу недаремно називають «весняні жнива», коли «день рік годує». Все треба встигнути, все зробити вчасно, щоб з приходом літа насолоджуватися і доглянутою ділянкою, і визріванням плодів, і повноцінним відпочинком.

Усім знайома картина, яка постає перед очима дачника, який не приїжджав на ділянку кілька зимових місяців. Всюди суха трава, сірий газон, сміття на доріжках. Самотньо й занедбано виглядають голі дерева в не обкопаних пристовбурних колах. Земля на грядках мертва, ущільнена, замулена. І з усього цього треба створити рай…

Але «очі бояться, а руки роб­лять». Важливо правильно докласти ці руки. Не слід забувати, що не можна обійняти неосяжне. Доводиться вибирати: що треба зробити негайно, в першу чергу, а що може почекати.

Перерахувати все, що доводиться робити на ділянці, неможливо. Для кожного дачника – своє. Хтось рік тому придбав ділянку, а дехто вже багато років її обробляє. Один думає про нову теплицю, а комусь немає на що натягнути парникову плівку. На жаль, це проза життя. Це – проблеми, від яких нікуди не дінешся. Вони починаються, як тільки з’являється свій клаптик землі, й не закінчуються, поки живе людина. Лише дещо змінюються.

Нагадаємо найголовніші, загальні для всіх роботи, які щороку чекають на нас у весняному саду. Їх, виявляється, не так уже й багато. І якщо їх правильно спланувати, то метушні не буде.

  1. Прибирання сміття, очищення газону від торішньої трави.

Газон повинен дихати. Це не просто естетика, це – життєво необхідно. І зробити це слід якомога раніше, як тільки земля припинить провалюватися під ногами. Попередньо пройдіть з граблями, зберіть найбільші скупчення сухостою. Це не займе багато часу. У міру зростання нової зелені все одно доведеться ще не раз повертатися до цієї процедури. А решту сміття на території можна прибирати хоч до літа, в залежності від здоров’я, настрою та наявності часу.

  1. «Розконсервації» вкритих з осені рослин після зимівлі.

Щоб не з’явилася цвіль на трояндах, виноградних лозах, декоративних чагарниках, необхідно за першої можливості зняти з них плівку й інші матеріали, якими ви покрили рослини. Розв’язати хвойники, гортензії, щоб вони поступово набували звичної форми. А розкопувати кущі треба лише тоді, коли надворі відчутно потепліє.

  1. Перекопування городу і створення грядок.

Не варто поспішати з обробкою відразу всього городу. Це досить важка праця, можна і надірватися. Слід зробити мінімум. Прорихліть цибулю і петрушку, щоб швидше зрізати першу зелень. Скопайте грядку під ранню редиску, шпинат, крес-салат. Тепер можна спокійно чекати сходів. Решта культур висаджувати зарано, треба дочекатися тепла.

  1. Обрізання, біління й обприскування дерев.
  2. Висаджування кущів, дерев, квітів і городніх культур.

Ось і всі справи. Коли вони розплановані, то не тягнуть душу, не змушують надриватися. Це називається «вирішувати проблеми в міру їх появи». І не кидайтеся в крайнощі. Тоді й поїздки на дачу не стануть обтяжливим обов’язком. Адже слово «дача» асоціюється у нас перш за все з відпочинком на свіжому повітрі. От і відпочивайте, дихайте, милуйтеся пробудженням природи.

І пам’ятайте просту істину: справи – вічні, а людина – ні. Отож, щоб заздалегідь не обтяжувати вас, про останні пункти нашого плану ми розповімо в наступному числі тижневика.

Ірина ВАСИЛЮК