fbpx
Чи завжди шкідливі нітрати в кавунах?

Чи завжди шкідливі нітрати в кавунах?

Діліться інформацією з друзями:

Слово «нітрати» у вас здебільшого асоціюється саме з кавунами.

Та чи дійсно це так? Чи справді варто їсти менше цих ягід, побоюючись отруєння?

Пояснимо, що ж таке нітрати. Це – солі азотної кислоти, які природно містяться в рослинах, потрапляючи з ґрунту. Нітрати необхідні нашому організму для утворення речовин, що відповідають за тонус та здоров’я кровоносних судин. У допустимих нормах нітрати безпечні. Норма нітратів у кавунах становить 60 мг/кг.

Нітрати додаються в ґрунт під час визрівання кавунів та при дотриманні агротехнології баштанний візьме рівно стільки, скільки йому потрібно для зростання, і до кінця дозрівання в ньому не буде багато нітратів – ягода виросте, живлячись ними. Неконтрольоване додавання добрив у ґрунт призводить до накопичення нітратів в ягоді. Також підвищений рівень нітратів може міститись в недозрілих кавунах. Найбільше накопичення нітратів в м’якоті, яка прилягає до шкірки, в самій шкірці та біля хвостика.

Одноразове споживання продукту з великою кількістю нітратів не має значного впливу на організм, набагато серйозніше – накопичення нітратів в організмі, яке призводить до кисневого голодування.

Медики пояснюють, щоб отримати отруєння нітратами, треба з’їсти за день багато кілограмів кавуна. Частішою причиною отруєння стають бактеріальні збудники. Йдеться насамперед про надбиті, надрізані кавуни або ж придбані в місцях, де не дотримуються санітарно-гігієнічних норм.

Важливо: необхідно ретельно помити ягоду під проточною водою перед споживанням та не купувати її на стихійних ринках, біля трас. Розрізані кавуни зберігати лише в холодильнику.

Джерело: Рівненський обласний ЦКПХ

Читайте також: Найпопулярніші чоловічі парфуми, що привертають увагу та захоплюють