Нині найбільше джерело корисних порад – це інтернет. «Дядько Гугл знає все». Однак на просторах всесвітньої мережі є чимало ідей для дачників, які навряд чи принесуть користь вам і вашим городам.
Отож, чого не варто робити:
- При підготовці насіння для посіву не використовуйте трипроцентний перекис водню для дезінфекції насіння – це марнування часу. І, звичайно ж, не врятує їх від фітофтори. Використовуйте правильні методи боротьби зі шкідниками. Перекис водню також не зможе посилити роботу мікробіологічних препаратів. навпаки – їх компоненти зруйнуються, а живі клітини можуть пошкодитися.
- Ні зеленкою, ні йодом, ні формайодом не можна знешкоджувати або протравлювати грунт. Це лише погіршить його стан.
- Краще не використовуйте для вирощування рослин полімери, які не призначені для контакту з водою – чи то ємності, квіткові горщики і т. д. Вони можуть завдати чималої шкоди і рослинам, і вам.
- Не підгодовуйте розсаду і кімнатні рослини в умовах браку сонячного світла. Якщо у ваших рослин хворобливий вигляд через брак світла, не треба накачувати їх ні гуматами, ні азотом, ні чимось ще. Буде тільки гірше! Краще перемістіть вашу зелень на сонячну сторону або забезпечте додаткове освітлення.
- Не закладайте при посадці рослин в яму пташине пір’я або яєчну шкаралупу – від таких маніпуляцій жодної користі. Навпаки, в процесі розкладання вони (особливо пір’я) можуть виділяти токсини, отруюючи ваші рослини. А якщо ви закопаєте їх недостатньо глибоко, то можуть нашкодити і вам.
Іноді рекомендують класти в посадкову яму сире куряче яйце. Але насправді воно зможе хіба відлякати кротів, коли почне розкладатися і поширювати специфічний запах. Сірководень, який виділяється при цьому, небезпечний для рослин.
- Не кладіть у посадкову яму банан! Цим заморським фруктом ви можете привабити мух та викликати дисбаланс азотного живлення рослин, що призведе до виникнення вершинної гнилизни томатів і проблем із харчуванням у багатьох інших рослин.
- Не використовуйте попіл як добриво надміру, тому що ви можете викликати, наприклад, дисбаланс харчування у томатів. Попіл заблокує надходження до них фосфору.
- Майте на увазі, що березовий дьоготь не має нічого спільного з березовим соком. Він містить канцерогени, і його не можна застосовувати ні для обробки стовбурів дерев, ні для протруювання цибулин квітів і насіння, а тим більше для обприскування рослин.
- Кухонна сіль і сода – вороги рослин. Вони (разом з іншими шкідниками) здатні їх погубити, або, в кращому випадку, знизять їхню продуктивність.
- Пральні порошки – теж отрута для рослин. Не варто поливати їх водою після прання.