fbpx

Біля «Злати Плази» у Рівному наярмаркували на 160 тисяч гривень (фото)

Діліться інформацією з друзями:

Рівненські волонтери вкотре закликали мешканців міста взяти участь у благодійному ярмарку на підтримку ЗСУ. Місцем для його проведення минулої неділі обрали локацію поблизу ТРЦ «Злата Плаза». Цього разу волонтери поставили перед собою завдання зібрати кошти на придбання пеленгаторів для антидронових рушниць.

Як розповідає керівниця Громадської організації «ДАР» Вікторія Шинкаренко, досвід проведення благодійних ярмарків у країнах Європи разом із Катериною та Світланою Марчук дав свої плоди для організації подібних акцій і в нашому місті. Чимало поробок, смаколиків, сувенірів надали майстри та майстрині з інших куточків України, які вже раніше долучалися до ініціатив рівненських волонтерів.

– Завдяки проведенню подібних ярмарків в інших країнах Європи, – розповіла Вікторія Шинкаренко, – ми змогли придбати три антидронові рушниці вартістю 45 тисяч євро. Для їх ідеальної роботи необхідні пеленгатори, які фіксують сигнал за 20 кілометрів. Тобто такий пристрій показує локацію, звідки буде здійснюватися запуск ворожого дрона та дає змогу знищити його на старті. Такі пеленгатори коштують 18 тисяч євро. Нам потрібно два. На один військові вже самостійно зібрали кошти. Думаю, нам буде соромно, якщо другий не викупимо самі.

Окрім облаштованих наметів, в яких усі охочі мали змогу придбати сувеніри або поробки, поряд було розгорнуто ще кілька локацій. Рівняни мали змогу долучитись до майстер-класів зі створення ляльки-мотанки, малюнків для ЗСУ, плетіння патріотичних зачісок. З малечею розважались аніматори.

А під вечір на всіх учасників чекала музична програма. Вже традиційно для формату ярмарку розпочалася вона з виконання патріотичної композиції «Червона калина» та гімну України. Цього разу до дитячого флешмобу приєднались голова Рівненської ОВА Віталій Коваль, секретар Рівнеради Віктор Шакирзян, керівник ТРЦ «Злата Плаза» Олександр Оверчук, Вікторія Шинкаренко, Світлана та Катерина Марчук. Символічним, вважає Віктор Шакирзян, є те, що ярмарок проходить саме 19 червня, коли Україна відзначає День батька.

– Батько, – каже Віктор Шакирзян, – глава сім’ї. Чимало з них зараз захищають нашу державу. Принагідно хотів би привітати усіх чоловіків з цим святом. А всім нашим волонтерам подякувати за їхню невтомну працю. Окрема подяка власнику ТРЦ «Злата Плаза» Олександрові Оверчуку, який люб’язно погодився надати для проведення ярмарку цю локацію. Лише разом ми переможемо!

Цікавим та завершальним видався флешмоб «Закриємо небо над Україною». Розмалювавши власні долоні у фарби національних кольорів, усі охочі мали змогу накласти свої «відбитки» на символічну карту України, таким чином задекларувавши територіальну цілісність та непорушність кордонів нашої держави.

– Я не перестаю дивуватись та дякувати всім рівнянам, волонтерам за їхню активність та бажання надалі проводити такі ярмарки, – зауважила Катерина Марчук. – 19 червня ми встановили своєрідний рекорд, зібравши 160 000 гривень для придбання антидронових пеленгаторів для наших захисників. Ми і надалі будемо продовжувати. Тому закликаю рівнян стежити за нашими оголошеннями та приносити власні поробки до Волонтерського центру «Рівне Разом», що на Соборній, 13 та до Будинку ветеранів на вулиці Гур’єва, 2.

До слова, як розповіла Світлана Марчук, наступний ярмарок наші волонтери планують провести на території Житлового комплексу «На Щасливому».

Тому стежте за анонсами та обов’язково долучайтеся. Разом переможемо!

Андрій СМУСЬ