fbpx

5 питань щодо схваленої МВФ програми Stand-by для України

Діліться інформацією з друзями:
Вчора, 9 червня Рада директорів МВФ схвалила програму Stand-by для України загальним обсягом 5 млрд доларів. Програма розрахована на півтора року.
Перший транш у розмірі 2,1 млрд доларів вже очікується цього місяця. Кошти будуть спрямовані до державного бюджету для підтримки економіки та допомоги людям. 
«Нова програма спрямована на те, щоб допомогти Україні впоратися з проблемами пандемії COVID-19 шляхом забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки, зберігаючи при цьому досягнення та просуваючи невеликий набір ключових структурних реформ, щоб гарантувати, що Україна готова повернутися до зростання, коли криза закінчиться», – повідомили в МВФ.
Сьогодні Прем’єр Міністр України Денис Шмигаль, на своїй сторінці у Фейсбук, розвіяв основні міфи щодо нового меморандуму з МВФ та відповів на запитання, які стосуються співпраці.
Куди підуть виділені кошти?
Перший транш обсягом 2,1 млрд доларів підсилить державний бюджет України. Звідти кошти будуть спрямовані на підтримку людей та подолання наслідків COVID-19. Це й соціальні виплати, і підтримка малого та середнього бізнесу.
Що від співпраці отримає Україна?
Меморандум з МВФ відкриває для України додаткові фінансові можливості. До цього траншу також прив’язана макроекономічна допомога від ЄС на загальну суму 1,7 млрд євро. А також 1 млрд доларів від Світового банку. Ці кошти істотно підсилять економічну спроможність країни та дозволять спокійніше пройти період кризи.
Чи буде підвищений пенсійний вік?
Пенсійний вік однозначно підвищений не буде. Ані таких вимог, ані такого пункту немає в цій програмі.
Чи будуть збільшені комунальні тарифи?
Про підвищення тарифів мова не йде. Минулого опалювального сезону фіксована ціна газу в тарифах була прописана на рівні понад 6,5 тис. грн за тисячу метрів кубічних. Зараз на ринку ціна газу удвічі менша. Щоб українці в наступному сезоні не переплачували за опалення, наше завдання зробити так, аби ціна газу в тарифах відповідала ринковій ціні, а не була завищеною.
Чому МВФ прийняв рішення за програмою Stand-By, а не EFF?
МВФ розуміє, що в час кризи значні вимоги до структурних реформ ставити неможливо. Найперше завдання сьогодні — це долати наслідки пандемії. Тому було ухвалене рішення про спрощену програму, яка містить для України мінімальний набір домовленостей: це передусім проведення збалансованої бюджетної політики, боротьба з корупцією, рух у бік ринкових умов за низкою напрямків. Це прості та потрібні для українців рішення. Україна зацікавлена і буде продовжувати структурні реформи в усіх сферах, де ми їх розпочали. Це не предмет меморандуму, це питання добробуту країни.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»