Міжнародна гуманітарна організація МОАС, яка працює в Україні з початку повномасштабного вторгнення, вже врятувала понад 45 тисяч життів.
Про це повідомив Кріс Катрамбон, американський підприємець і засновник МОАС.
Організація має 150 команд українських медиків, які працюють на 50 швидких. У реанімобілях, які використовує організація, є сучасні портативні ШВЛ, монітори з можливістю інвазивного артеріального тиску, перфузори, ультразвукові сканери, підігрівачі інфузії, портативні гемоглобінометри.
Команда організації чергує на стабілізаційних пунктах, надає допомогу військовим медикам та здійснює евакуацію поранених зі стабілізаційних пунктів в шпиталь. Організація працює на всій протяжності фронту – від півночі до півдня.
Кошти на фінансування організації відбувається з боку іноземних донорів, великою мірою від американців.
Організація також має випустити україномовну книгу з історіями лікарів про збереження життя українських воїнів «Сирени надії: Місія МОАС з порятунку життів в Україні». Англомовну версію книги вже презентували в Лондоні та в Нью-Йорку. Книжка буде наповнена чорно-білими портретами, в ній містяться особисті історії українських медиків, які борються за порятунок життя захисників.
«Це унікальні історії, які свідчать про величезну роботу, яка проведена тут, в Україні, зі збереження життя. Ми переказали історії людей, від яких крається серце, тому що це історії страждання, історії про порятунок життя, що відбувається в кареті швидкої», – зазначив під час презентації Джастін Мароцци, британський письменник і співредактор книги MOAС.
Співавтор книги зазначає, що в продажу вона не буде, позаяк вона повинна бути подарунком для донорів по обидва боки океану. Однак, Джастін Мароцци наголосив, що будуть намагатися друкувати якомога більше примірників цієї книги.
Джерело: Media Center Ukraine – Ukrinform
Читайте також: Осколок, який застряг у воїна біля сонної артерії видалили в Рівному