Головний біль може виникнути раптово і зруйнувати всі плани. Можна прийняти таблетку, але це не єдиний спосіб. Зняти головний біль можна лише за 15-20 хвилин без медикаментів.
Для цього є десять дієвих і безпечних методів.
Одними з найпоширеніших причин головного болю є перевтома та недосипання. У цьому разі найдієвіший спосіб позбутися больових відчуттів – виспатися. На час сну бажано відкрити кватирку або попередньо провітрити приміщення, щоб поліпшити мозковий кровообіг.
Масаж також є ефективним способом боротьби з головним болем. Його потрібно починати з чола й рухатися в бік потилиці, після чого перейти до вух і шиї.
Помічною є й ароматерапія. Добре розслаблює і знімає головний біль аромат лаванди – це можуть бути свіжі квіти або сухоцвіти, а також ефірна олія. Крім лавандової олії, ефективна проти головного болю й м’ятна. Її можна втирати в шкіру голови протягом 10 хвилин або розігріти в аромалампі.
Свіже повітря чудово допомагає боротися з головним болем. Тому можна просто відчинити вікна ширше, посидіти на балконі чи ґанку. А ще краще – прогулятися.
Тепла вода відмінно знімає спазми та напругу. Додайте у ванну сік лимона, морську сіль, лаванду, ефірну олію м’яти або майорана – й ефект від водних процедур буде ще кращим.
З головним болем можна боротися і «холодним методом». Холодний компрес допоможе звузити кровоносні судини, зменшуючи тим самим біль. Кілька кубиків льоду оберніть у рушник і утримуйте його з боків голови та на шиї протягом 10-15 хвилин.
Причиною головного болю може бути недостатня кількість рідини в організмі. У цьому випадку зняти болючі відчуття допоможе склянка негазованої води.
Нерегулярне харчування може призвести до головного болю, оскільки позначається на рівні глюкози в крові. У цьому разі потрібно з’їсти щось гаряче – наприклад, кашу чи суп.
Іноді, щоб позбавитися болю, достатньо трохи тиші. Влаштуйте собі «тиху годину» – полежте протягом 10-15 хвилин у повній тиші, обов’язково заплющивши очі.
Зменшити головний біль допоможе ніжна й тиха музика. Розташуйтеся зручніше та слухайте її протягом 15-20 хвилин – цього має бути достатньо для зниження больових відчуттів.
Марія МАТВІЄНКО
Читайте також: «Призвуть – ховатися не буду, значить я там більше потрібен» – ангел-охоронець з «нетканки»
- «Верес» та «Оболонь» знову зіграли внічию – без голів, але з емоціямиРівненський «Верес» та столична «Оболонь» зіграли другий матч за п’ять днів. Цього разу – у чемпіонаті прем’єр-ліги. Після поразки у кубковій грі, яка відбулася 30 жовтня на рівненському «Авангарді», кияни прагнули взяти реванш у матчі чемпіонату.