fbpx
Вологі серветки, що містять пластик, скоро будуть заборонені у Великій Британії

Вологі серветки, що містять пластик, скоро будуть заборонені у Великій Британії

Діліться інформацією з друзями:

Уряд Великобританії має намір першим у світі запровадити законодавство про заборону мокрих серветок, що містять пластик.

Про це йдеться на сайті уряду Великої Британії.

Після консультаційного процесу британський уряд оголосив низку кроків для заборони постачання та продажу мокрих серветок, що містять пластик.

Цього року буде запроваджено законодавство, покликане боротися із забрудненням довкілля пластиком та допоможе з очищенням водойм.

Щоб допомоги бізнесу адаптуватися до нового законодавства, буде введено 18-місячний перехідний період, який розпочнеться з моменту прийняття законодавства.

Вологі серветки, що містять пластик, з часом розпадаються на мікропластики, які, як показують дослідження, можуть бути шкідливими для здоров’я людини й шкодять екосистемам. Нещодавнє дослідження показало, що в середньому, на кожних 100 метрів пляжу у Великій Британії, знаходили 20 вологих серветок.

Опинившись у водному середовищі, такі серветки можуть накопичувати біологічні та хімічні забруднювачі, збільшуючи ризик заподіяння шкоди тваринам та людям, які стикаються з ними.

Заборона серветок зменшить забруднення пластиком та мікропластиком, та зменшить об’єм мікропластиків, що потрапляють у місця очищення стічних вод.

Проведені громадські консультації у Британії показали переважну підтримку запропонованої заборони.

Шкода мікропластику для здоров’я людини

Раніше газета “7 Днів” писала у статті “Жах у пляшках. Пластикова пляшка води містить 240 000 частинок нанопластику, що викликає рак”, про світову проблему з мікропластиками і їхній вплив на здоров’я людини.

Зокрема у статті йдеться про досліди бутельованої води у ПЕТ-пляшках.

З досліджень випливає, що мікроскопічні частинки пластику містять фталати — хімічні речовини, які роблять пластик більш міцним, гнучким і довговічнішим.

І саме впливу фталатів приписують 100 000 передчасних смертей у США щороку. Відомо, що ці хімічні речовини перешкоджають виробленню гормонів в організмі і «пов’язані з проблемами розвитку, репродуктивної функції, мозку, імунітету та іншими проблемами».

Про масштаби пластикової проблеми говорять дані Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії (CISRO): на дні Світового океану лежить 14 млн тонн мікропластику.

Вчені назвали пластикове сміття “однією з основних екологічних проблем цього покоління”. На їх думку, проблема буде тільки погіршуватися, оскільки в найближчі роки очікується зростання виробництва пластику.

Беручи до уваги масштаби забруднення пластиком, ініціатива уряду Британії, звісно, не стане розв’язанням пластикової проблеми, але безумовно є правильним кроком у правильному напрямку.

Читайте також: Уряд продовжив терміни чинного бронювання військовозобов’язаних