Навчання для стійкості: як у Рівному реалізують перший кліматичний пілот

Навчання для стійкості: як у Рівному реалізують перший кліматичний пілот

Діліться інформацією з друзями:

У 2024 році Рівне стало першим українським містом, де стартував пілотний проєкт Climate KIC Academy — навчальна ініціатива, покликана підготувати фахівців до розробки кліматично нейтральних стратегій.

Участь у програмі стала для Рівного практичним прикладом того, як сталість перетворюється на форму стійкості. Проєкт об’єднав місцеву владу, міжнародних партнерів і громадські організації у спільному баченні зеленого відродження міста, що прагне до кліматичної нейтральності до 2030 року.

Практичний приклад сталості як форма стійкості

Розташоване в Західній Україні, Рівне хоче значно скоротити викиди вуглекислого газу та стати першим українським містом, яке досягне кліматичної нейтральності до 2030 року, що відображає рішучість міста вжити амбітних заходів щодо клімату.

Заступник міського голови Рівного Артем Ганущак підкреслив вплив пілоту:

Навчання для стійкості: як у Рівному реалізують перший кліматичний пілот - фото 1

«Участь у Climate KIC Academy була цінною можливістю переосмислити управління та побудувати довгострокову кліматичну стратегію через співпрацю. Аналіз екологічних проблем та інтеграція практичних інструментів, отриманих під час тренінгу, створює основу для розробки довгострокової стратегії кліматичної нейтральності».

Програма, адаптована до потреб Рівного, наголошувала на стійкості, впровадженні відновлюваної енергії та інтеграції європейських практик сталого розвитку. Він об’єднав ключових партнерів, у тому числі «Об’єднані за Україну» (UFU), які надали важливу інформацію про місцеве розуміння та зв’язки з зацікавленими сторонами. 

Ольга Хаммам, генеральна директорка UFU, пояснює:

«Після повномасштабного вторгнення Росії UFU став найбільшою платформою для підтримки та зв’язку переміщених осіб з України. У цьому пілотному проєкті ми допомогли Climate KIC визначити відповідних місцевих партнерів, об’єднати зацікавлених сторін і надати консультації щодо делікатності комунікацій у місцевому контексті – «надзвичайна ситуація» означає щось специфічне для українців».

Зелене відродження України

Ця ініціатива була зосереджена на зеленому відродженні та переході України, а також на шляху країни до вступу в ЄС. Пілотний проєкт залучив 25 українських професіоналів до семінарів, тренінгів із системних інновацій і лідерських зустрічей, де учасники разом працювали над місцевими кліматичними проблемами, такими як енергетичний перехід або підвищення обізнаності щодо клімату. 

Однією з ключових тем пілоту була сталість як форма стійкості. Оксана Удовик, наукова співробітниця іспанського інституту INGENIO, очолила дискусії про те, як «зелене» відновлення може зміцнити незалежність України:

«Зменшення залежності від генераторів шляхом розширення відновлюваних джерел енергії є критично важливим способом підвищення стійкості під час війни».

До повномасштабного вторгнення Росії питання сталого розвитку не було основною темою в Україні, однак воно ставало все більш помітним.

«Через приєднання до ЄС і фінансування, які розглядаються через призму «сталого інвестування», ставлення змінюється», — каже Ольга Хамам.

Відгуки про курс показали, що учасникам програма сподобалася та знайшла її корисною, при цьому всі заявили, що вона виправдала або перевершила очікування, і що вони будуть рекомендувати її друзям або колегам. Особливо високо учасники оцінили загальний контент, наданий програмою, – 71% були дуже задоволені структурою пілоту.

Яна ЄВТУШЕНКО

Читайте також«Вбиральні для собак» встановили у Костополі