fbpx
Засновниця приватного музею на Рівненщині розповіла про свою мрію

Засновниця приватного музею на Рівненщині розповіла про свою мрію

Діліться інформацією з друзями:

Засновниця одного з кращих приватних музеїв на Рівненщині Марія Федорчук говорить, що Марія і мрія завжди поруч. Так вона називає свій музей.

Садиба-музей розміщена в селі Топча, що на Кореччині. Сюди їдуть любителі минувшини, нашої культурної спадщини. Бувають дні, що двері не зачиняються. Марія Іванівна, засновниця приватного музею всім гостям радіє – є про що розказати, є що показати.  

Хімік за фахом мріяла про музей

– Я народилася і виросла в Костополі, – говорить пані Марія. – За фахом хімік, працювала лаборантом хімічного аналізу і начальником лабораторії ВТК заводу базальтових і теплоізоляційних матеріалів. У вільний час захоплювалася вишивкою. Цей потяг до прекрасного в мене відклався з дитинства. Приклад показувала мама – Анна Владиславівна. Вона багато ткала і вишивала. Ткацький верстат, на якому мама ткала килими, рушники, доріжки, зберігся донині. Але він не задіяний як музейний експонат – немає місця. Тато Іван Петрович теж мав обдарування – займався різьбою по дереву, був музикантом-самоучкою, виступав в ансамблі. Коли я переїхала на постійне проживання в село Топча, вирішила здійснити свою мрію – створити музей. 

Все почалося, зі слів Марії Іванівни, з її та маминих рушників у 2012 році.  На цій культурній ниві вона не була самотньою. Музей почав поповнюватися експонатами від рідних, сусідів, знайомих, друзів із-за кордону. А ще Марія Федорчук купувала їх через інтернет-магазин, на Львівському  ринку тощо. 

Колекція вражає різномаїттям

Оглядаєш музейну колекцію й очі розбігаються. Тут і вишиванки, і  рушники, й ікони, картини Тараса Шевченка, а також порцеляновий посуд, предмети побуту. А ще десятки вишитих подушок. Багата етнографія під одним дахом. 

Марія Федорчук живе не тільки музеєм, а й переймається за наших доблесних захисників. Вона разом зі старостою села  ініціювали торік проведення ярмарку на підтримку Збройних сил України – зібрали 22500 гривень. 

Заступник  Корецького міського голови Юрій Добровольський емоційно  висловлює свої враження від музею: «Це справжній скарб! Моє пошанування Марії Федорчук, яка зібрала таку велику кількість експонатів. Сюди прагнуть потрапити поціновувачі  минувшини, нашої багатої історії з інших куточків України. Цей музей, на моє переконання, один із найкращих на Рівненщині».

Марія Іванівна продовжує збирати експонати, бо, за її словами, цим живе, дихає. Це надає їй наснаги до життя.

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ

Читайте також: У Корецькій громаді матеріально стимулюють народжуваність

  • Незабаром в Острозькій громаді з’явиться коворкінг
    Острозький міський голова Юрій Ягодка підписав меморандум про співпрацю з ГО “КримСОС”. Також цей меморандум підписали місцеві громадські організації – “Центр суспільних перетворень” та “Єдність. Енергія. Сила”. Скоро на території Острожчини запрацює вільний робочий простір, в якому всі охочі зможуть…