Англійська з нуля за 30 днів: де тут міф, а де правда?
До яких лише рекламних трюків не вдаються виробники і надавачі послуг, аби лише заманити споживача! Тут тобі й диво-пігулки, які зцілюють від усіх без винятку недуг, і миючі засоби, які бездоганно відновлюють речі до первісного вигляду. А ще навчити іноземної всього за місяць-другий. Необізнаній людині важко розібратися, де реальні можливості, а де просто вигадки на простака. Про це розмова журналіста «7 днів» із засновницею Центру іноземних мов «Аякс» Яною ГЕРУС.
– Отож, вивчити з нуля англійську за 30 днів. Це можливо?
– Почнемо з того, що в англійській мові немає поняття «вивчити». Немає чарівної системи чи то методики, яка допоможе засвоїти іноземну за місяць і назавжди. Мову треба зрозуміти, звикнути до неї, сприйняти психологічно.
Наприклад, українське значення «холодно» в англійській мові з дослівним перекладом буде звучати незрозуміло.
Якщо ж відповісти на запитання, чи можливо вивчити мову за 30 днів, то скажу: ні. І нехай мене закидають камінням ті, хто не згоден зі мною. Згідно з рекомендаціями Кембриджського університету, треба пройти під керівництвом викладача щонайменше тисячу годин, щоб досягнути найвищого рівня володіння мовою. Як свідчить практика, на досягнення рівня С1-С2, якщо займатися мовою тільки три рази на тиждень по дві академічні години, на це зазвичай іде 5 років. Хоча, звичайно, теоретично за три місяці можна вивчити мову, якщо ви готові відводити на навчання щодня по 11 годин.
Втім, не все так безнадійно. За місяць роботи з дня на день можна отримати базове розуміння мови і навіть дійти до pre-intermediate. Важливу роль ще відіграє і мотивація. Бо зазвичай, якщо людина знає, що через місяць опиниться в англомовному середовищі, то мова починає сама собою в голову заходити.
– На чому варто акцентувати увагу при освоєнні іноземної мови?
– Ще зі школи ми засвоїли, що для успішного вивчення іноземної потрібно паралельно поєднувати 4 однаково вагомі аспекти: читання, слухання, письмо та говоріння. Причому надважливим є момент їх поєднання. Так, базова граматика необхідна для того, щоб можна було зліпити слова в речення. Початкова лексика – аби мати з чого ліпити. Говоріння – щоб застосовувати на практиці одразу всі знання і таким чином відкладати всю лексику в довгострокову пам’ять. І, звісно, не треба забувати про вивчення базових словосполучень.
– З чого починати новачку? Що порадите?
– Як на мене, з вибору матеріалів. Знайдіть книгу/відео/блог, з якими вам буде цікаво вивчати мову. І почніть поступово, невеликими порціями опрацьовувати обраний матеріал.
Зауважу: дуже важливу роль тут відіграє системність. Хоча б 15-20 хвилин занять на день зможуть дати вам поштовх у вивченні англійської мови. До того ж вона засвоюватиметься набагато краще.
Якщо почнете зараз і будете рухатися поступово, спокійно, розслаблено, в задоволення, але регулярно, щоденно, потрошки, то вже зовсім скоро побачите перші результати.
– Нині в Інтернеті достатньо програм, які допомагають засвоювати англійську лексику. Які б ви порекомендували?
– Кожен повинен підбирати програму під себе. Іншими словами ту, яка йому зайде. Наприклад, моя улюблена Quizlet. Це онлайн-інструмент для вивчення слів, який допоможе ефективно вчити нові слова та словосполучення, використовуючи картки. З одного боку картки написано слово, з іншого – переклад та картинка. Ця програма дуже проста у користуванні. Клікнувши по картці, ви зможете перегорнути її і побачити переклад із картинкою.
Натиснувши у верхньому правому кутку на значок мікрофону, можете послухати, як правильно вимовляти слово або вираз, який вивчаєте. Тут же пропонують різні вправи і тексти, які допоможуть засвоїти вивчений матеріал.
Словом, зараз не бракує ні методик, ні програм, ні дієвих інструментів. Головне – бажання і мотивація.
Спілкувався Ігор КОПАЧ