Центр Рівного став багатшим на одну культурну локацію. Неподалік пам’ятника засновниці міста Марії Рівненській відкрилася харківська книгарня «Vivat» – проєкт знаного видавничого дому «Фактор». Для міста, яке не балує достатком книжкових магазинів, це подія.
Хоча офіційне відкриття відбулося 18 квітня, книгарня працювала в тестовому режимі ще з початку місяця квітня. Як зазначає бренд-менеджерка мережі Катерина Антоненко, рішення про відкриття саме в Рівному було логічним – тут стабільно зростала кількість онлайн-замовлень через сайт «Vivat». До того ж рівняни неодноразово писали видавцям у соцмережах із проханням про відкриття офлайн-магазину.

– Ми позиціонуємо себе як книгарня бестселерів, – розповідає Катерина. – У нас представлені топові українські видавництва та автори. Зокрема, окремий акцент – на сучасному українському фентезі.
Фентезі та українська міфологія
Фентезі, що опирається на українські міфи, легенди й архетипи, поступово стає помітним культурним явищем. Серед авторок, книги яких можна знайти у новій книгарні – Наталія Матолінець, Анастасія Нікуліна, Світлана Тараторіна, Дарія Піскозуб, Ірина Грабовська. Їхні твори створюють нові образи героїв – не запозичених із чужих світів, а народжених з української уяви.
– Українська міфологія – від чугайстрів і мавок до Велеса й Марени – досі залишається маловикористаною скарбницею, – каже Катерина Антоненко. – Але тепер вона починає оживати в сучасних текстах. І ці книги читають не лише в Україні.
Окрема полиця – дитяча література. В асортименті – від освітніх видань і філософських енциклопедій до історій для найменших і книжок про складні теми. Приміром, серія «Малечі про інтимні речі» допомагає батькам і дітям говорити про сексуальну освіту доступно й без сорому, а книги на кшталт «Важливі філософські питання для дітей 7–11 років» вчать мислити самостійно.
Окрім продажу, книгарня підтримує важливу ініціативу – проєкт «Книга на фронт». У магазині розміщений спеціальний кошик, куди кожен може покласти придбану для військових книгу. Згодом видавництво передасть їх на передову.
– Наші Захисники й Захисниці читають. Іноді книга – це єдина змога втекти з реальності на кілька годин, – кажуть у «Vivat».
Новий книжковий простір обіцяє стати не просто магазином, а місцем зустрічі з ідеями, сенсами й сучасною українською літературою.
Василь ГРУШЕЦЬКИЙ
Читайте також: Розподілили кошти бюджету Рівненської громади
- Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травніДля могил зазвичай обирають найбільш непримхливі рослини, які не потребуватимуть частого догляду. І тому потрібно уважно поставитися до квітів, що ви збираєтеся висадити.