Вірш про російсько-українську війну вперше був написаний Романом Новіковим, який живе і працює в Рівному.
Війна змінила кожного з нас. Для Романа Новікова вона відкрила нову сторінку в житті. Податківець у минулому, а нині адвокат уперше під час тривоги написав вірш про російсько-українську війну. Роман – справжній боєць культурного фронту, адже писати про війну – це дуже відповідально та складно.
«Перший вірш я написав під час нічної повітряної тривоги з 15 на 16 березня. І далі фактично всі свої думки вкладав у рядки саме під час нічних тривог… Так уже склалося», – розповідає Роман Новіков.
Відтак 19 серпня він презентував світові авторську збірку віршів «Ранок 24-го», що присвячена повномасштабній війні росії проти України. З осені Роман презентує свою книгу колегам, однодумцям та співвітчизникам.
«Нещодавно повернувся з презентації у стінах рідного Державного податкового університету в Ірпені. Свій твір «Від технікуму до Університету», який увійшов до збірки, я присвятив саме йому. Його становленню, розвитку та труднощам, які виникли під час війни та окупації, – ділиться поет. – Захоплююся рішучістю та витримкою ірпінчан, а також викладачів, які пройшли тижні окупації, а зараз продовжують власними силами відновлювати пошкоджені будівлі та віддано працювати зі студентами університету, передаючи їм цінні знання і досвід».
Поштовхом для написання першої збірки віршів рівнянина стали події в Україні та війна загалом. Тож Роман Новіков каже, що писатиме вірші і надалі, тримаючи свій мистецький фронт.
«Я вже маю кілька поезій, які готую до нової збірки. Мої вірші допомагають не лише духовно. Частина коштів, які отримую від продажу книг, іде на допомогу військовим та діткам, які потребують лікування чи інших життєво важливих речей», – додає автор збірки Роман Новіков.
До слова, міський голова Рівного Олександр Третяк назвав Романа Новікова справжнім бійцем культурного фронту. Адже писати про війну, як зауважив мер, – це дуже відповідально та складно.
«Збірка «Ранок 24-го» містить глибокі тексти й чесно описує події, які стали ключовими в нашій країні після 24 лютого, – поділився своїми враженнями Олександр Третяк. – До неї увійшли твори, написані автором після 15 березня. Вірші про російсько-українську війну, яку ніхто не оголошував, про біль, з яким нам доводиться жити, про любов, від якої ніхто не може відмовитися, та надію, на якій усе тримається».
Ольга ДАНИЛЮК