В Обласній універсальній науковій бібліотеці у відділі соціокультурної діяльності провели літмузбатл творчості видатної української поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).
У творчому двобої зійшлися дві команди: «Діти Феміди» (Інститут права НУВГП) та «Лісові мавки» (студенти курсу неформальної освіти «Юридична журналістика»).
Виступи обох колективів, змагання яких складалося з п’яти раундів були, за оцінкою журі, надзвичайно цікавими, творчими та креативними. Обидві команди дивували присутніх своїми знаннями з біографії і творчості Лесі Українки, поетичними та музично-драматичними талантами.
На якусь годину усі мимоволі поринули у світ чарівної музики, живого українського слова і прекрасної лірики Лесі Українки. Воно й не дивно. Бо й сама славетна поетеса, як наголошувала українська письменниця Ольга Кобилянська, «Се справді незвичайна людина». Творчість Лесі Українки і донині вражає уважного читача широтою тематики, безмежним драматизмом, любов’ю до синьоокої Волині, до України, її мудрих і мужніх людей: «А в серці тільки ти, Єдиний мій, коханий рідний краю!»
Будучи тяжко хворою, видатна донька України написала свою драму-феєрію «Лісова пісня», – розчулила присутніх ведуча пані Галина СПАДЕНЮК.
Зворушив серця присутніх і фрагмент з поезії письменниці Тамари БАЦМАЙ:
«Десь, може, є країни й кращі,
Але ріднішої нема».
За підсумком балів, які учасникам виставляли члени журі – завідувачка відділом соціокультурної діяльності бібліотеки Ірина УСОВИЧ, голова ГО «Асоціація митців Рівненщини» Юлія ГОНЧАРОВА та письменниця Софія ГУДОВСЕК.
Перемогу у батлі здобула команда «Діти Феміди».
Як логічне завершення творчої зустрічі молоді з істориками, письменниками та журналістами були напутні слова: «В нас гарне все: і лани, і хащі. В нас навіть лагідна зима… Любіть цю унікальну землю! Шануйте, захищайте її, пишайтеся нею. І вона, безперечно, відплатить вам, юні друзі, сторицею».
Володимир П’ЯНКОВ-КОВАЛЬ, рівнянин