Капелюшки, сумочки, рукавички та інші жіночі аксесуари, які були популярні у Рівному міжвоєнного періоду минулого століття, передала до фондів Рівненського краєзнавчого музею місцева мешканка Тамара Коновалюк.
Співробітниця обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук зустрічає журналістів Суспільного у вінтажному капелюшку, який нещодавно поповнив колекції музею.
“Чомусь мені найбільше сподобалося. Ніби я перенеслася в ту епоху. Може, в мені росте моя бабуся, яка жила в Рівному і теж носила такі капелюхи. Капелюх і зараз в моді, і наші жінки подивляться на такі моделі і, можливо, позичать і собі», – каже Галина Данильчук.
Такі аксесуари були популярні серед рівнянок у міжвоєнний період минулого століття.
“Зробила Тамара Георгіївна з родини Трофимовичів – сім’я, яка в 1930-х роках жила в Рівному і її мати Олександра Василівна була швачкою, гарно шила одяг собі і сусідам. Люди, які вміли щось робити своїми руками. ніколи не були без хліба», – додає працівниця музею.
За словами Галини Данильчук, виставки одягу минулих епох традиційно популярні серед жителів Рівного. Ці сумочки та капелюшки, каже вона, увійдуть до експозиції однієї з наступних виставок.
«Ніхто не скаже, що на той час Рівне не було вже на шляху до європейського міста або було частково європейським. Судячи з гарного одягу, одягу, який носили чоловіки та жінки, культура одягу стояла вище фінансових можливостей, тобто , жінка не дозволяла собі виходити в місто одягненою так, як працює вдома», – розповідає Галина Данильчук.
Вона закликає не викидати з дому речі минулих епох. Каже, усіх із радістю прийме Рівненській обласний краєзнавчий музей.