У Літературному музеї Уласа Самчука у Рівному мовою експозиції та вустами екскурсоводів розкривається багатогранна постать великого письменника. У 2003 році створено дві нові тематичні експозиції «Перша еміграція. Бойтен-Бреслау» та «Карпатська Україна. Хуст 1938-1939 рр.».
20 лютого в 11 годині біля пам’ятника Уласу Самчуку на Театральній площі Рівного представники державної влади та міського самоврядування, вся культурна спільнота вшановує письменника квітами, промовами, музикою.
Музей видав окремою книжкою вперше в Україні новеллу «Образа» та актуальну статтю «Нарід чи чернь». У газеті «Сім днів» ціла сторінка – стаття «Так було, так буде!» з часопису «Волинь» від 22 березня 1942 року. Немов написана сьогодні…тільки фашисти не німецькі як тоді, а російські.
20 лютого о 12 годині у Літературному музеї Уласа Самчука – урочистості:
- доповідь «Так було, так буде!»;
- виступи очільників влади, письменників, громадських діячів;
- музичні номери з музейним відтінком;
- нагородження переможця міської щорічної літературної премії Уласа Самчука;
- підведення підсумків та нагородження переможців обласного дитячого щорічного літературного конкурсу «Мати. Марія. Україна»;
- церемонія підписання Угоди про партнерство та співпрацю між Літературним музеєм Уласа Самчука Рівненського обласного краєзнавчого музею та Хмельницьким обласним літературним музеєм.
По закінченні – дерманські пироги з вишнею.
21 лютого 2023 року.
Перший спільний культурний захід відповідно до Угоди про партнерство і співпрацю у Рівненській обласній науковій бібліотеці в 11 годині:
У заході беруть участь, літератори, музейники, просвітяни, бібліотекарі, студенти та учні, численні шанувальники СЛОВА.
Читайте також: Прапор України проявився в церкві на Рівненщині