fbpx

Свіжа зелень круглий рік

Діліться інформацією з друзями:

Будь-якій гарячій чи холодній страві зелень додає не лише смаку та аромату, а й апетитного вигляду. А взимку жменька сушеного кропу, свіжозамороженої петрушки або засоленого базиліку додасть страві неповторного аромату літа.

Перш за все зелень необхідно вимити і просушити. Однак довго сушити не варто, адже рослинки можуть зав’янути. Краще добре струсіть воду і розкладіть гілочки на рушничку або серветці не більше як на годину.

Заморожування

Заморожувати зелень можна пучками, у подрібненому вигляді, в кубиках льоду чи олії.

Пучками: чисту і суху зелень покласти в пакет або контейнер і заморозити. При використанні заморожені гілочки доведеться різати або ламати поки вони повністю не відтануть.

Подрібнення: промиту та просушену зелень наріжте. Складайте її у невеликі пакети, щоб вистачило на два-три застосування. Так буде зручніше. Взимку можна додавати в супи та салати.

У кубиках льоду: вимити зелень, посушити, нарізати, помістити у форми для льоду, залити водою і заморозити. Використовувати до гарячих страв.

В олійних кубиках: промиту і висушену зелень порізати або розділити на окремі листочки, покласти в формочки для льоду, залити оливковою (або іншою улюбленою) олією і помістити в морозильну камеру. Так вийде чудовий ароматний додаток для соусів чи салатів.

Сушіння

Зелень потрібно вимити й просушити. Потім розкласти тонким шаром на плоскій посудині й винести в тепле та добре провітрюване приміщення. Час від часу повертайте гілочки, щоб просушувалися рівномірно.

Якщо ж маєте електросушарку, просто розкладіть зелень на лотки і оберіть найнижчу температуру сушіння. Так само можна сушити й подрібнену зелень. Перед використанням сухі листочки розітріть пальцями і додайте у страву.

Засолювання

Наші бабусі, які не мали ні морозильних камер, ні електосушарок, зелень переважно солили. Для цього свіжі молоді гілочки слід вимити, просушити, порізати не дуже дрібно і змішати з чистою сухою сіллю у співвідношенні 4:1 (250 г солі на кілограм зелені). Складіть отриману суміш в скляний або керамічний посуд, заповнюючи ємності доверху і втрамбовуючи до появи соку. Чим щільніше заповнені банки, тим краще і довше зберігатиметься заготовлена зелень. Наповнені ємності залишити на дві доби при кімнатній температурі, а далі зберігати в холоді.

Які трави сушити, які заморожувати чи солити – це справа ваших смакових уподобань. Адже зелень, заготовлена різними способами має інший смак. Єдине, що можна порекомендувати: морозити – кріп, петрушку і кінзу, сушити – кріп, селеру і базилік. І пам’ятайте, що вітаміни і корисні речовини найкраще зберігає заморожування, а найгірше – засолювання.

Марія МАТВІЙЧУК