28 грудня на сайті видання The Guardian оголосили найкращі фотографії 2022 року. Серед них аж три про Україну — від фотографа The Washington Post Сальвана Джорджеса, захисника “Азовсталі” Дмитра “Ореста” Козацького та харківського фотокореспондента Сергія Бобока.
Про це пише Суспільне. Культура
“У рік війни в Україні, тяжкого становища мігрантів і кліматичної кризи фотографи згадують, як вони зробили 20 видатних знімків”, – пише видання.
Окрім власне фотографій The Guardian опублікувало й історії створення цих знімків.
На фото із Одеси, яке Сальван Джорджес зробив 5 березня, зображене подружжя, яке прощається на залізничному вокзалі.
“Я помітив, що плачу за камерою. Коли потяг рушив, чоловік ішов за ним вздовж платформи. Коли він не встигав за цим, він повернувся до мене зі сльозами на очах. Ми стояли разом мовчки”, – розповів Джорджес.
Фото з “Азовсталі” Козацький зробив 16 травня. На знімку зображений воїн у променях сонця за кілька днів до виходу українських військових з території меткомбінату.
“Страждання жителів міста стали однією з визначальних історій війни. Під час багатомісячної облоги загинули тисячі людей, місто майже повністю знищили. На металургійному комбінаті “Азовсталь” трималися останні осередки опору Маріуполя”, – написали у The Guardian.
Харківський фотограф Сергій Бобок зробив свою світлину 3 квітня. На фото – медсестра Анастасія Грачова та лікар Антон Соколов. У перші дні вторгнення вони лікували людей, які залишилися в Харкові, і стали волонтерами.
“Це фото про кохання – наше бажання бути поруч у часи небезпеки. (…) Але це також світлина про стійкість і незламність харків’ян, попри смерть, руйнування та величезні втрати”, – розповів Сергій Бобок.
читайте також:
- У Рівному бригади КП «Міськсвітло» ремонтують та оновлюють мережі
- Переселенці та школярі на Рівненщині роблять окопні свічки